آموزش Seoبلاگعمومیمقالات

تگ های هدینگ چیست؟چگونه باید از تگ های هدینگ استفاده کرد؟!

یکی از موارد onpageseo که باید در وبسایت ها رعایت شود استفاده از تگ های هدینگ است.

تگ های هدینگ دارای 6 سایز هستند و از H1 تا H6 وجود دارند.

پراهمیت ترین تگ موجود در هر صفحه تگ H1 است و بعد از آن تگ H2 و…تا تگ H6.

چرا برای سئو مفید هستند؟!

زمانی که ربات های موتور های جست و جو گر به داخل صفحات وبسایت ها می روند یکی از اولین فاکتور هایی که به آن توجه دارند تگ های هدینگ است.

یعنی کلماتی که در این گونه تگ ها به کار برده شده است کلمات کلیدی و هدف آن صفحه هستند و موتور های جست و جوگر با نگاه به این تگ ها صفحات وب را دسته بندی می کنند به عنوان مثال اگر در صفحه ای از تگ H1 با عنوان سرور اختصاصی استفاده شده باشد این صفحه را در دسته صفحاتی قرار می دهد که زمانی که کاربر این کلمه را سرچ می کند به کاربر نمایش دهد.

نکاتی که باید در استفاده از تگ های هدینگ رعایت کنید

تعداد

یکی از مهم ترین نکاتی که در استفاده از تگ ها هدینگ باید رعایت کنید تعداد استفاده از این تگ ها هست.

تگ H1 را تنها یکبار در هر صفحه باید استفاده استفاده کنید و اگر بیش از یکبار استفاده کنید ربات ها دچار سردرگمی می شوند که این صفحه راجب چیست؟!

بسیاری از سئو کاران و وبمستران بر این باورند که برای استفاده از تگ ها H2 هیچ محدودیتی نیست در هیچ جایی هم گوگل راجب این مورد صحبتی نکرده است.

برخی از سئو کاران هم می گویند که در نهایت در هر صفحه تنها باید 3 الی 4 تگ H2 استفاده کرد ولی در برخی از صفحات بلاگ سایت گوگل مشاهده می شود که بیش از 6 الی 7 بار از تگ H2 استفاده کرده اند.

موردی ه باید رعایت کنید این است که به نسبت از این تگ استفاده کنید یعنی به طول مقاله و مطلب داخل صفحه نگاه کنید هر چه تعداد کاراکتر های موجود در یک مقاله بیشتر بود می توایند از تگ های H2 بیشتری استفاده کنید.

ولی تگ H1 فقط یکی در هر صفحه.

از بقیه تگ های هدینگ ها می توانید به فراخور استفاده کنید به عنوان مثال اگر زیر عنوان H2 خود می خواهید یک زیر عنوان دیگر استفاده کنید باید از H3 استفاده کنید.

کلمات کلیدی

همانطور که در اول مقاله گفتیم این تگ ها یکی از مهم ترین موارد ONPAGESEO هستند.

در این تگ ها تا آنجایی که امکان دارد از کلمات کلید آن صفحه استفاده کنید تا موتور های جست و جوگر موضوع صفحه و کامل بودن آن را متوجه شوند و رتبه های خوبی به این صفحه بدهند.

تعداد کاراکتر

تا جایی که ممکن است ازبا استفاده از کمترین کارکتر مفهوم را برسانید.

زیبایی سایت

یکی دیگر از مزایایی که استفاده از عنوان ها دارد رضایت بیشتر کاربران است.

زمانی که یک کاربر داخل سایتی می شود اگر مطلب از هم جدا نشده باشد و تمام مطلب داخل یک پاراگراف باشد از این سایت زده می شود و سریع از سایت خارج خواهید شد و این عمل باعث افزایش BOUNCE RATE سایت خواهد.

نکته:در بلاگ خود عنوان هر مطلب را درون تگ H1 قرار دهید.یعنی هر صفحه مقاله ای که داخلش می روید عنوان در تگ H1 قرار گرفته باشد ولی در صفحه ای که مقالات لیست شده اند نباید همه در تگ H1 باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا