سئو به دو دو دسته تقسیم می شود یکی on page seo و دسته دیگر off page seo هست.

هر کدام از این موارد پارامتر های خاص خود را دارند به عنوان مثال در off page seo یکی از پارامتر هایی که مورد بررسی قرار می گیرد بک لینک هایی است ک به سایت داده می شوند.

سئو داخلی یا همان on page seo هم پارامتر های خاص خودش را دارد مثلا تاثیر سرور سایت بر سئو سایت بر هیچ کسی پوشیده نیست. یکی از مهم ترین پارامتر های مهم آن همین متاتگ ها هستند.

متاتگ چیست؟

متا تگ ها به کد هایی می گویند که در قسمت head هر صفحه قرار می گیرد تا موتور های جست و جو گر و همین طور برخی از شبکه های اجتماعی راحتتر موضوع یک صفحه را متوجه شوند و در نتایج خود نشان دهند.

کاربرد متاتگ ها

این پارامتر یکی از مهم ترین پارامتر های سئو داخلی است زیرا خزنده های موتور های جست و جو گر به این موارد بسیار توجه می کنند و اولین پارامتری که از هر صفحه وب چک می کنند این موارد است.

زمانی که یک خزنده وارد یک صفحه وب می شود این موارد را چک میکند و برای رتبه دهی به صفحات نتایج از این پارامتر ها استفاده می کند.

پس تا اینجای کار متوجه شدید که متاتگ ها بخش مهمی در سئو داخلی سایت ها هستند.

شاید بکارتان بیاید:  چگونه می توان به کمک ریموت MySQL را در cPanel تنظیم کرد؟

چگونه متاتگ ها را برای صفحاتمان ایجاد کنیم

برای ایجاد متاتگ برای هر صفحه وب چندین راه وجود دارد که بستگی به cms شما دارد.

cms آماده

اگر شما از cms های آماده مثل وردپرس و یا جوملا استفاده کنید این قابلیت به طور پیشفرض قرار داده شده است و یا حتی می توانید از افزونه قدرتمن یواست سئو استفاده کنید که به شما خیلی کمک خواهد کرد.

ولی نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که اگر از قالب اختصاصی استفاده می کنید این طراح قالب شما باید این کد ها را در هد سایت شما قرار داده باشد و شما توسط افزونه یواست به تغییر این متاتگ ها بپردازید.

cms اختصاصی

حال اگر از cms اختصاصی استفاده می کنید باید برنامه نویس شما این قابلیت را برای شما در پنل شما قرار داده باشد .اگر می خواهید در موتور های جستو جوگر حرفی برای گفتن داشته باشید باید به این نکته بسیار توجه کنید زیرا همانطور که گفتیم متاتگ ها مهم ترین پارامتری هستند که در سئو داخلی موثرند.

پس اگر cms شما همچین قابلیتی ندارد حتما به برنامه نویس سایتتان این موضوع را انتقال دهید تا برای شما تعبیه کند.

صفحات استاتیک

برخی از صفحات در وب هم به صورت استاتیک هستند یعنی توسط cms ها ایجاد نشده اند و فقط یک تک صفحه html هستند در اینگونه پیج ها خود شما باید به صورت دستی متاتگ ها را وارد کنید.

نکاتی که در نوشتن متاتگ ها باید رعایت کنید

زمانی که کاربری از موتور های جست و جو گر به داخل سایت می آید اولین مورد که مشاهده می کند مقدار های این متاتگ ها هست پس برای نوشتن آن ها باید دقت لازم را داشته باشید.

شاید بکارتان بیاید:  مزرعه لینک چیست؟برای سئو مفید است؟!

سعی کنید متنی جذاب بنویسید و در متن خود از کلمه کلیدی آن صفحه هم استفاده کنید.

serp

همانطور که در تصویر بالا می بیند متاتگ ها در صفحه نتایج گوگل به این شکل نمایش داده می شوند.

متاتگ title اولین در اولین خط نمایش داده می شود و متا تگ دیسکریپشن در زیر دامنه نمایش داده می شود که یکی از عواملی که باعث بالا رفتن CTR در سایت شما می وشد این موارد هستند پس دقت لازم را برای این متاتگ ها داشته باشید و این متاتگ ها را فراموش نکنید.

میانگین امتیاز: / ۵. تعداد آرا:

هنوز رای داده نشده است شما اولین باشید

برچسب‌ها:, , ,