اولین سوالی که در ذهنتان نقش بسته این است که اصلا DDos چیست ؟!

حمله دیداس نوعی حمله سایبری است که برای هر سایتی ممکن است اتفاق بیافتد.

DDos مخفف کلمه Distributed Denial of Service  که نوعی حمله به سرور است.

اگر بخواهم DDos را خیلی خلاصه و ساده برایتان بگوییم به معنای ارسال تقاضای زیاد از یک سرور و یا میزبان است که بعد از اینکه این اتفاق می افتد سرور داوون می شود و سایت دیگر بالا نمی آید مثال مشهود آن سایت سازمان سنجش که در زمان اعلام نتایج دیر بالا می آید و یا اصلا بالا نمی آید در این لحظه تعداد درخواست های از سرور بسیار بالا است که منابع سرور کم می آورد و دیگر نمی تواند پاسخ بدهد.

چه زمانی ممکن است برای ما حمله DDos اتفاق بیفتد؟!

زمانی که شما در کلمات پر رقابت کار میکنید و به صفحه اول میرسید رقیبان وارد عمل می شوند و راهکار های مختلفی را انجام می دهند تا شما را از بین ببرند یکی از مهم ترین کار ها که در این زمان می توانند انجام دهند دیداس به سایت شما است.

زمانی که به سایت شما دیداس دهند سایت شما دیگر بالا نمی آید و زمانی که آپتایم سایت پایین می آید و خزنده های گوگل نمی توانند پارد سایت شوند و یک امتیاز منفی میگیرید.

شاید بکارتان بیاید:  پارک دامنه یا ریدایرکت؟!

و یکی دیگر از مواردی که قبلا هم به آن اشاره شد Bounce Rate  هست زمانی که به سایت شما دیدا بدهند سایت دیگر بالا نمی آید و وقتی که کاربر بر روی لینک سایت شما در نتایج جست و جو کلیک می کند سایت برایش بالانمی آید و بدون هیچ عملی در سایت به نتایج جست و جو بر میگردد که این باعث می شود ‌Bounce Rate شما بالا برود و این امر باعث این می شود که رتبه خود را ازدست بدهید.

چگونه بفهمیم که به ما دیداس شده است؟!

زمانی که می بینید سایت دیر لود می شود و استفاده از منابع سرور بسیار زیاد شده است به احتمال قوی مورد حمله دیداس قرار گرفته اید.

برای مقابله با DDos باید چکار کنیم؟!

استفاده از Cloudflare یکی از بهترین کارهاست که به شما کمک می کند که در مقابل این گونه حملات در امان باشید.

همانطور که قبلا هم گفتیم Cloudflare یکی از بهترین CDN ها است که یکی از مزایای آن جلوگیری از ورود هکر ها و کسانی است که می خواهند به شما اتک بزنند.

یکی از روش هایی که Cloudflare اعمال میکند تا از حمله DDos جلو گیری کند قبل از ورود هر کاربر به سایت یک احراز هویت انجام می دهد که اگر بات بود به سایت دسترسی نداشته باشد.

حملات دیداس ممکن است از چند دقیقه تا چند ساعت طول بکشد و باید مراقب باشید که دچار مشکل نشوید.

برچسب‌ها:, , ,