آموزش Seoبلاگمقالات

6 مورد حیاتی سئو که میزبان وب باید داشته باشد

بسیاری از صاحبان مشاغل و سایت ها فقط به ظاهر سایت اهمیت می دهند و فکر میکنند که اگر ظاهر یک سایت درست باشد مشتریان بیشتری جذب می کنند.

این فکر فکری غلط نیست ولی قبل از اینکه برای سایت یک ظاهری خوب درست کنند باید به فکر یک میزبان وب و یا همان هاست مناسب باشند زیرا بیشتر سایت های ورودی های خود را از موتور های جستوجوگر می گیرند و به این امر هم باید توجه کنند که یکی از مهم ترین فاکتور ها در seo سایت ها میزبان وب یا همان سرور سایت هستند.

در ادامه 6 مورد از مواردی که برای انتخاب یک میزبان وب مناسب باید در نظر داشته باشید را می گوییم:

1)آپتایم:

اولین موردی که باید حتما به آن توجه داشته باشید آپتایم سرور یا همان میزبان وب است .

بیشتر شرکت ها تضمین آپتایم 99/9% می دهند که حتما باید چک کنید که آیا راست می گویند.

این مورد از آن جهت مهم است که اگر آپتایم سایت پایین باشد سایت در بیشتر موارد در دسترس نخواهد بود و این امر باعث می شود که کاربران ناراضی از سایت زیاد شوند و همینطور گوگل هم به سایت اهمیت چندانی ندهد.

برای چک کردن آپتایم سایت سایت های رایگان زیادی هستند که معروف ترین آن ها سایت uptimerobot است که در مقاله ای جدا گانه به آموزش استفاده از این ابزار خواهیم پرداخت.

2)سرعت

یکی دیگر از مهم ترین فاکتور هایی که باید آن را بررسی کنید سرعت لود سایت است که به موارد بسیاری بستگی دارد از جمله حجم محتوا و بهینه بودن برنامه نویسی سایت ولی مهم ترین موردی که در سرعت سایت اثر دارد میزبان وب یا همان هاست شما است پس در انتخاب هاست دقت فراوان را داشته باشید.

3)IP Location

یکی دیگر از مواردی که ممکن است موتور های جست و جوگر برای رتبه بندی از آن استفاده کنند آی پی میزبان وب شما باشد .

به عنوان مثال در بعضی از موارد دیده شده است که سایت هایی که از هاست های داخلی کشور خود استفاده کرده اند رتبه های بهتری گرفته اند.

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که سایت هایی که بر روی هاست های داخلی قرار دارند از سرعت بهتری برخوردارند.

4)امنیت

امنیت مسئله ای که باید حتما به آن توجه داشته باشید.

زمانی که شما از امنیت پایینی بهره ببرید سایت شما هک خواهد شد و توسط نرم افزار های مخرب از دسترس خارج می شود و به seo شما لطمه خواهد زد و همچنین ممکن است موتور های جست و جوگر شما را به بلک لیست انتقال دهند.

5)پشتیبانی از HTTPS / SSL

یکی از مواردی که گوگل در الگوریتم ها خود چک می کند گواهی نامه ssl سایت ها هست به طوریکه استفاده از این گواهی نامه باعث بهبود رتبه ها سایت درنتایج خواهد شد.

قبل از اینکه میزبان وب خود را تهیه کنید حتما سوال کنید که قابلیت فعال کردن ssl را دارند یا خیر.

6)پشتیبانی فنی

یکی دیگر از مواردی که حتما باید به آن دقت داشته باشید این است که مرکز ارائه دهنده میزبان وب شما پشتیبانی فنی مناسبی دارد یا خیر زیرا هر لحظه نبودن شما در بستر اینترنت مساوی است با عقب افتادن از رقبای شما.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا