آموزش Seoبلاگ

5 نکته راجب بک لینک و رتبه بندی گوگل

اهمیت بک لینک ها برای موتورهای جست وجوگر بسیار زیاد است.

تمام سئو کاران و اشخاصی که کمی با موتورهای جست و جو گر آشنا هستند می دانند که گرفتن لینک از سایت های دیگر از اهمیت بالایی برخوردار است و هر کدام از لینک ها یک سیگنال مثبت برای سایت هستند.

نکته ای که مهم است این است که بک لینک سازی یکی از تخصصی ترین کارها در سئو سایت است که باید رعایت شود.

برای رتبه بندی در گوگل فقط بک لینک های مهم نیست و محتوا هم بسیار اهمیت بالایی دارد.

گوگل بسیار به بک لینک ها توجه دارد و اگر متوجه بک لینک سازی شما بشوند سریعا شما را جریمه می کند با ما در ادامه همراه باشید تا 5 نکته در مورد این موارد به شما بگوییم:

1)انکر تکست

یکی از مواردی که در مورد بک لینک سازی باید رعایت کنید این مورد است

اگر بک لینک های های خود را با یک انکر تکست تکراری ایجاد کنید گوگل به شما بسیار شک می کند.

نکته ای که در بک لینک سازی باید رعایت کنید طبیعی کارکردن است .یکی از کارهایی که باعث طبیعی جلوه دادن بک لینک ها می شود همین مورد است.

به عنوان مثال اگر روزی 10 لینک می سازید دو لینک با انکر تکست ایجاد کنید و بقیه را url سایت را لینک کنید.

نکته ای که جدیدا گوگل به آن اهمیت می دهد محتوا است قبل از اینکه بخواهید بک لینک سازی کنید حتما به محتوای سایت خود اهمیت دهید.

2)سایت های مرتبط با خودتان را پیدا کنید

یکی دیگر از مواردی که باید در لینک سازی به آن توجه داشته باشید لینک سازی در سایت های مرتبط است.

فکر کنید که شما سایتی برای آشپزی دارید پس باید لینک از سایت های مرتبط با آشپزی و مواد غذایی بگیرید و این گونه بک لینک ها برای شما بسیار اهمیت دارد.

حال اگر همان سایت غذایی از یک سایت با موضوع هاستینگ و یا سرور بک لینک بگیرید برای گوگل شک برانگیز است زیرا موضوع این سایت ها با هم یکسان نیستند و بک لینک گرفتن از این گونه سایت ها باعث پنالتی شدن سایت می شود زیرا تنها در صورتی از سایتی که موضوع شما به آن مربوط نیست لینک می گیرید که آ« بک لینک را خریداری کرده باشید.

3)هر روز لینک سازی نکنید!

همانطور که می دانید گوگل در سئو فارسی هنوز باگ های زیادی دارد یکی از همین باگ ها مسئله بک لینک ها هست.ولی نکته ای که حائز اهمیت است بالاخره این باگ ها تمام می شود و گریبان سایت های ایرانی را خواهد گرفت.

یکی دیگر از مسائلی که باید به آن توجه داشته باشید زمان بک لینک سازی است.

اگر هر روز به طور متدوال 10 بک لینک برای سایت خود ایجاد کنید خوب نیست و باعث می شود که گوگل به شما شک کند بهترین کار این است که یک روز 5بک لینک بسازید و روز بعد 10 تا و روز بعد هیچی و به صورت متناوب کار کنید.

4)فقط در ساعات اداری بک لینک نسازید!

یکی دیگر از مواردی که در بک لینک زدن مهم است ساعت بک لینک زدن که بسیاری از افراد به آن توجه ندارند.

سعی کنید فقط در ساعات اداری بک لینک نسازید و ساعت های متفاوتی را برای بک لینک سازی انتخاب کنید.

5)بک لینک کامنت نگیرید!!!

یکی از مواردی که دیگر در سئو فارسی هم جواب نمی دهد بک لینک گرفتن از طریق کامنت ها است.حتما به این مورد توجه داشته باشید که بک لینک کامنتی نه تنها باعث بهبود سئو سایت شما نمی شود بلکه باعث جریمه شدن سایت شما هم می شود پس سراغ این نوع بک لینک گذاری نروید.

تنها استفاده ای که می توانید از این نوع بک لینک گذاری کنید این است که url دیگر بک لینک های خود را در کامنت هایی که محتواهایشان ایندکس شده است بگذارید تا بک لینک هایی که می زنید سریعتر توسط گوگل دیده شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا