آموزش Seoبلاگ

4 کاری که در لینک سازی نباید انجام دهید

لینک بیلدینگ در سئوی سایت بسیار موثر است ولی اگر اصولی انجام نشود نه تنها به سئو سایت کمک نمی کند بلکه سایت را دچار مشکل می کند

گوگل به بک لینک ها بسیار اهمیت می دهد و اگر اصولی کار نکنید سایت شما دچار پنالتی های گوگل می شود در ادامه 4 کاری که نباید در لینک سازی انجام دهید را مشاهده می کنید:

1)لینک دادن فقط به صفحه اصلی

یکی از اشتباهاتی که بسیاری از افراد در لینک سازی انجام می دهند همین مورد است.زمانی که شما فقط به صفه اصلی سایت خود لینک بدهید باعث می شود که گوگل به شما شک کند زیرا این یک کار غیر طبیعی است.

به عنوان مثال اگر سایتی از برند شما صحبتی انجام دهد ایرادی ندارد که به صفحه اصلی شما لینک دهد ولی اگر راجب محصولات فروشگاه شما خبری تولید کند نباید به صفحه اصلی شما لینک دهد و باید به صفحه همان محصول لینک دهد.

نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که استراتژی لینک سازی شما طبیعی باشد تا سایت شما دچار پنالتی نشود.

2)خرید لینک

یکی دیگر از مواردی که باعث پنالتی بسیاری از سایت های می شود خرید بک لینک است.حتما تا به حال آگهی های خرید بک لینک را دیده اید که می گویند با خرید بک لینک سریعا به رتبه یک گوگل برسید اینکار نه تنها شما را به رتبه یک نمی رساند بلکه باعث جریمه شما هم می شود.

یک علتی هم که واضح است این است که بقیه افراد هم مثل شما از این سایت بک لینک می خرند و بک لینک اینگونه بک لینک ها فقط مختص شما نیست و زمانی که تعداد لینک های خروجی از یک سایت زیاد شود باعث شک گوگل می شود.

3)شبکه های اجتماعی را فراموش نکنید!!!

یکی دیگر از مواردی که بسیاری از افراد به آن توجه نمی کنند لینک سازی در شبکه های اجتماعی است.این یکی از مواردی است که باید به آن توجه داشته باشید.

به عنوان مثال فرض کنید تعداد زیادی لینک از سایت های مختلف دارید و لینکی از شبکه های اجتماعی ندارید و این باعث می شود که گوگل به شما شک کند زیرا در الگوریتم های جدید گوگل فعالیت در شبکه های اجتماعی دارای اهمیت زیادی شده است و باید به این مورد توجه ویژه ای داشته باشید.

پس در استراتژی بک لینک سازی خود حتما به این مورد توجه داشته باشید .

4)در سایت هایی که به موضوع شما مربوط هستند لینک سازی کنید!!!

یکی از موارد که باید به آن توجه داشته باشید لینک سازی در سایت هایی است که موضوعش با شما یکسان است.

اگر این کار را انجام دهید یعنی در سایت هایی که موضوعشان با شما یکسان نیست لینک سازی کنید گوگل به شما شک می کند و باعث می شود که شما را دچار پنالتی کند.

به طور کلی در لینک سازی به تعداد لینک نگاه نگاه نکنید و به کیفیت لینک ها دقت داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا