در قسمت قبل معروفترین الگوریتم های گوگل را معرفی کردیم در این قسمت به ادامه مقاله ی قبل پرداخته ایم:

الگوریتم رنک برین

این الگوریتم مانند انسان هایی رفتار می کند که به بقیه انسان ها حساس هستند و دوست دارند کاری انجام دهد که بقیه دوست دارند.

این الگوریتم به کلمات سرچ شده کاربران نگاه می کند و به دنبال معنا ومفهوم آن میگردد.نکته ی بعدی که این الگوریتم توجه میکند رفتار کاربران بعد از سرچ است.

به عنوان مثال به نرخ کلیک کاربران یا همان CTR کاربران بسیار توجه می کند و به بونس ریت(BOUNCERATE) یا همان نرخ پرش کاربران نیز دقت ویژه ای دارد.

با نگاه به این دو عامل سعی می کند که نتایجی را به کاربران نشان دهد که از CTR بالایی برخوردار هستند.

زیرا فکر می کند زمانی که CTR یک مقاله بالا باشد در نتیجه برای کاربران مفید تر است پس چیزی را به کاربر نشان می دهم که بیشتر بدردش بخورد تا از من راضی تر باشد.

دو عامل مهم دیگری که الگوریتم رنک برین چک می کند مدت ماندگاری کاربر بر روی سایت است و همین طور برگشت کاربر به صفحه نتایج که اگر این اتفاق بیفتد یعنی سایت شما کامل نبوده است و به یک سایت دیگر خواهد رفت.

الگوریتم Page Layout

یکی دیگر از الگوریتم هایی که در جهت رضایت کاربران گوگل ایجاد شده است.

این الگوریتم دشمن تبلیغات زیاد و مضر از جمله پاپ آپ است.

شاید بکارتان بیاید:  چگونه دامین آتوریتی (ارزش دامنه را زیاد) کنیم؟!

حتما برای شما هم اتفادق افتاده است که در سایتی بروید و مانند چراغ چشمک زن بنر های تبلیغاتی چشم شما را اذیت کند.

این الگوریتم با هدف تخریب این گونه تبلیغات وارد کار شده است.و سایت هایی را که از تبلیغات زیادی استفاده م می کنند را جریمه می کند.

الگوریتم PayDay Loan

در گذشته زمانی که شما کلمه ای را سرچ می کردید و با ورود به آن صفحه از وب چیزی راجب آن کلمه و خواسته خود مشاهده نمی کردید.

این اتفاق در حال حاضر بسیار کم شده است که کار این الگوریتم است این الگوریتم با این گونه صفحات مبارزه می کند.

الگوریتم mobilegeddon

بعد از اینکه سرچ موبایل از سرچ کامپیوتر پیشی گرفت گوگل به فکر این افتاد که الگوریتمی بنویسد که سایت هایی را که موبایل فرندلی نیستند را از موتور های جست و جو گر حذف کند.

الگوریتم فلوریدا ۲

این اپدیت یکی از بزرگترین اپدیت های هسته ای گوگل است که تا کنون اتفاق افتاده است.

هنوز یک ماه به طول نکشیده است که این الگوریتم آپدیت شده است و بسیاری از نتایج را عوض کرده است.

هنوز اطلاعات دقیق از این آپدیت وجود ندارد که چه چیزی تغییر کرده است ولی با آزمون و خطاهایی که برخی سئو کاران انجام داده اند به این نتیجه رسیدند به محتواهای با ارزش و محتواهایی که دارای عکس و فیلم هستند خیلی علاقه دارد و سایت هایی که در محتواهای خود اینگونه عمل کرده اند رتبه هایشان بهتر شده است.