آموزش Seoبلاگ

اشتباهات رایج و مبتدی در وردپرس

وردپرس، به عنوان یک سیستم مدیریت محتوا، برای افرادی که می خواهند اولین وبسایت خود را راه اندازی کنند مناسب و عالی است زیرا کاربر نیازی به کدنویسی خاصی ندارد و با استفاده از یک قالب آماده می توان سایت را راهاندازی کرد.

با این حال، بسیاری از اشتباهات بسیاری از مبتدیان در وردپرس وجود دارد.در این مقاله به این اشتباهات رایج پرداخته ایم با ما در ادامه همراه باشید:

1)عوض کردن لینک های صفحات

عوض کردن لینک ها کار خوبی نیست و نباید این کار را انجام دهید.زیرا زمانی که شما لینک ها را عوض کنید آن صفحات صفحه های 404 می شوند که برای شما مناسب نیست.

زمانی که صفحات 404 سایت شما زیاد شود شما را دچار افت شدیدی می کند زیرا کاربران با کلیک بر روی این صفحه زمانی که با 404 مواجه شوند سریعا صفحه را ترک می کنند و بانس ریت سایت را بالا می برند.

یکی از راهکارهایی که می توانید استفاده کنید استفاه از افزونه یواست سئو است که بعد از تغییر هر آدرس خود افزونه آدرس و url قدیم را به آدرس جدید ریدایرکت می کند.

2)به روزرسانی نکردن وردپرس

یکی دیگر از اشتباهاتی که بسیاری از افراد آن را انجام می دهند به روز رسانی نکردن وردپرس است.زمانی که شما تم ها و پلاگین ها و همپنین خود وردپرس را به روز رسانی نکید احتمال اینکه با هک مواجه شوید بسیار زیاد است.

پس به این نکته توجه داشته باشید که هیچ وقت به هک گرفتار نشوید زیرا باعث افت سایت شما خواهد شد.

3)نصب افزونه های زیاد بر روی وردپرس

یکی دیگر از کارهای اشتباهی که بعضی از افراد آن را انجام می دهند نصب تعداد زیادی افزونه بر روی وردپرس است.

در مخزن وردپرس بیش از 50 هزار تا افزونه وجود دارد که اگر شما بخواهید بر روی سایت خود نصب کنید عملا سایت خود را دچار مشکل بزرگی خواهید کرد که این مشکل باعث می شود دیگر سایت بالا نیاید.

4)حذف محتوا یک راه اشتباه


یکی از رایج ترین اشتباهات زمانی اتفاق می افتد که سایت خود را راه اندازی مجدد و دوباره اجرا می کنید ممکن است تعداد زیادی از پست های خود را حذف کنید و از دست بدهید که این کار به سئو سایت شما لطمه های زیادی می زند زیرا موتور های جستجوگر این صفحات شما را ایندکس کرده اند که راهکارش را گفتیم که استفاده از یواست سئو پرمیوم است.

5)حذف نکردن پست های اولیه وردپرس

بعد از اینکه وردپرس را روی هاست پرسرعت وردپرس راه اندازی می کنید یکسری محتوای آماده از قبل بر روی آن است که برخی از افراد آن ها را پاک نمی کنند که این کار اشتباهی است .

پس بعد از اینکه وردپس را نصب کردید پست ها و محتواهای آماده را حذف کنید.عنوان این پست ها هم معمولا سلام دنیا هست.

6)لینک گذاری در کامنت ها را ببندید

یکی دیگر از اشتباهات رایجی که در وردپرس اتفاق می افتد باز بودن لینک گذاری در کامنت است.بعد از اینکه وردپرس را راه اندازی کردید به این نکته توجه فرمایید که لینکی به سایت های دیگر ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا