آموزش cPanelبلاگ

تفاوت بین دامنه پارک شده، ادون دامین و زیردامنه چیست؟

تفاوت ادان دامین و پارک دامین و ساب دامین

در این مقاله مفصل میپردازیم به تفاوت ادان دامین و پارک دامین و ساب دامین تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

ساب دامین (زیر دامنه)

Subdomain یک وب سایت دوم با محتوای منحصر به فرد خود است، اما دامنه جدیدی برای آن در نظر گرفته نمی شود. بطوری که زیر دامنه ها برای یک دامنه تعریف می شوند و در فضای هاست شما مسیری مجزا برای آن در نظر گرفته می شود که با قرار دادن فایل های خود در آن ، یک وب سایت کاملا جدید بشمار می آید.

با فرض اینکه شما یک دامنه را بر روی هاست خود قرار دادید (دامنه اصلی هاست) و نام آن دامنه example.com باشد ، forum.exapnle.com یا subdomain.example.com زیر دامنه های آن هستند.

ادان دامین

Addon domain یک وب سایت دوم است که دارای محتوای منحصر به فرد خود می باشد . این نوع دامنه نیازمند ثبت نام نام دامنه جدید است که باید آن را در هاست خود ثبت کنید.

بنابراین اگر می خواهید دامنه ای را بصورت ادون دامین اضافه نمایید باید به هاست خود وارد شده و از بخش Addon Domains اقدام به این کار کنید.

پارک دامین

دامنه پارک شده یک وب سایت منحصر به فرد نیست. در عوض، به عنوان یک نام دیگر برای دامنه اصلی اکانت سی پنل شما می باشد که بسیار شبیه نام مستعار وب سایت است. دامنه های پارک شده معمولا برای موارد زیر مورد استفاده قرار می گیرند:

  • زمانی که دامنه شما دارای وب سایت نیست و فقط می خواهید آن را پارک کنید.
  • زمانی که شما چندین دامنه دارید که می خواهید آن ها را به دامنه اصلی خود ارجاع دهید.
  • زمانی که دامنه شما دارای املای سختی می باشد و امکان اشتباه وارد کردن آن بالاست در این صورت شما با تهیه و پارک کردن این دامنه ها ، کاربران را به وب سایت مورد نظر خود هدایت می کنید.

در این مورد دیگر مسیری در هاست برای دامنه پارک شده ایجاد نمی شود زیرا اصلا یک وب سایت جداگانه نیست.

تفاوت ادان دامین و پارک دامین و ساب دامین به همین موارد خلاصه میشود و اگر مورد دیگری میدانید با ما در بخش کامنت به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا