بلاگعمومیمقالات

عیب یابی مسائل اتصال به پایگاه داده MySQL

پایگاه های داده عنصر رانندگی یک وب سایت است. پایگاه های داده به وب سایت می گویند که چگونه در یک سطح دینامیک عمل کند، به این معنی که اطلاعات می تواند به اندازه کافی هوشمند باشد تا بدون نیاز به کاربر به صورت مستقیم آن تغییرات را انجام دهد. بدون یک اتصال مناسب به یک پایگاه داده SQL، یک وب سایت نمی تواند کار کند و شما به احتمال زیاد با یکی از هشدارهای زیر مواجه خواهید شد:

Error establishing a database connection

یا

Warning: mysql_connect(): Access denied for user: ‘user1_name1@localhost’ (Using password: YES) in/home/joe123/public_html/catalog/includes/functions/database.php on line 19
Unable to connect to database server!

این هشدارها نشان می دهد که پایگاه داده وب سایت در حال حاضر در cPanel وجود دارد، اما وب سایت نمی تواند با آن ارتباط برقرار کند. این موارد را می توان با چک کردن هر یک از نقاط اتصال بین پایگاه داده و وب سایت به صورت دقیق در مراحل زیر اصلاح نمود.

ایجاد و اختصاص یک کاربر پایگاه داده جدید

اولین قدم این است که یک کاربر جدید ایجاد کنید و سپس کاربر را به پایگاه داده اختصاص دهید. با این اقدام تنظیم کردن مجدد تنظیمات پایگاه داده وب سایت شما لازم است.

  1. یک کاربر پایگاه داده جدید ایجاد کنید.
  2. در زیر Add user to database، کاربری را که از منوی کشویی User ایجاد کرده اید انتخاب کنید.
  3. نام پایگاه داده خود را از منوی کشویی انتخاب کنید و روی افزودن کلیک کنید. (توجه داشته باشید که cPanel به طور خودکار نام پایگاه داده خود را به نام کاربری cPanel شما اضافه می کند.)

اطمینان حاصل کنید که نام کاربر پایگاه داده و رمز عبور کاربر برای کاربر جدید به پایگاه داده اختصاص داده شده است. این کار برای مراحل زیر بسیار ضروری است.

فایل پیکربندی پایگاه داده را تعیین کنید

هنگامی که یک کاربر جدید ایجاد کرده اید و کاربر را به پایگاه داده اختصاص داده اید، باید فایل پیکربندی پایگاه داده را برای وب سایت قرار دهید.

اگر یک پیام خطا کلی مانند اولین نمونه دریافت کردید، لطفا مسیر فایل پیکربندی اسکریپت خود را پیدا نمایید.

اگر شما یک پیام خطا خاص مانند نمونه دوم دریافت کردید، در آن محل خطا ارائه شده است. در مثال بالا، پیام نشان می دهد که خطای در ” /home/joe123/public_html/catalog/includes/functions/database.php در خط 19 رخ داده است.”

تنظیمات پایگاه داده را دوباره تنظیم کنید

هنگامی که محل فایل پیکربندی مشخص شد، می توانید تنظیمات پایگاه داده را برای وب سایت خود تان دوباره تنظیم کنید. هرچند این عملیات برای هر اسکریپت می تواند متفاوت باشد، اما دستورالعمل های زیر دستورالعمل کلی نحوه تکمیل این مرحله را ارائه می دهد.

  • به فایل پیکربندی بروید و آن را ویرایش کنید.
  • در کد خود به دنبال کد های اتصال به دیتابیس بگردید ، این کار باید بسیار آسان باشد زیرا کدهای اتصال قابل تشخیص هستند. حال ما یک مثال از کدهای اتصال در وردپرس را برای شما میزنیم :

define(‘DB_NAME’, ‘user1_wrdp1’);
define(‘DB_USER’, ‘user1_name1’);
define(‘DB_PASSWORD’, ‘5Jmfde%53L’);
define(‘DB_HOST’, ‘localhost’);

  • اطمینان حاصل کنید که نام کاربری cPanel در قسمت اول نام پایگاه داده درست است. در صورت نیاز نام کاربری cPanel را بهروزرسانی کنید. مثلا:

define(‘DB_NAME’, ‘joe123_wrdp1’);

  • DB_USER و DB_PASSWORD فعلی را در فایل با ارزش های جدید جایگزین کنید. مثلا:

define(‘DB_USER’, ‘joe123_gatorboy’);
define(‘DB_PASSWORD’, ‘nvGHdCC0dCMz’);

  • مطمئن شوید که نام میزبان localhost است.
  • فایل را ذخیره کنید و تمام !

پس از اتمام مراحل فوق، دیگر پیامی مبتنی بر دریافت پیغام خطا در رابطه با اتصال به پایگاه داده خود نخواهید دید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا