آموزش cPanelبلاگ

خطاهای رایج FTP

شایعترین خطاهای FTP مربوط به اطلاعات ورود نادرست وارد شده یا مشکل با سرور میزبانی یا ارائه دهنده سرویس اینترنتی است. در بیشتر موارد شما Could not connect to server خواهید دید، اما اشتباهات دقیق با دلایل مختلف اتفاق می افتد.

530 Login authentication failed” – خطا نشان می دهد که نام میزبان FTP، نام کاربری یا رمز عبور شما نادرست است.

530 Sorry, but I can’t trust you” – این خطا نشان می دهد که دایرکتوری که شما در حال تلاش برای دسترسی به آن هستید دیگر در سرور وجود ندارد. شما باید حسابهای FTP خود را از cPanel بررسی کنید تا مسیر دقیق دایرکتوریمورد نظر را ببیند و یا آن را در صورت عدم وجود ایجاد کنید.

EAI_NONAME – Neither nodename nor servname provided, or not known” – نام میزبان مشخص شده سرور (یا آدرس IP) درست نیست و اتصال نمی تواند برقرار شود.

“ECONNREFUSED – Connection refused by server” – این خطا زمانی اتفاق می افتد که شما شماره پورت اشتباهی را وارد کرده باشید. شماره پورت FTP که باید استفاده کنید، 21 است.

FTP connection timed out” -این اتفاق اغلب زمانی رخ می دهد که سرویس دهنده شما پورت FTP را بر روی فایروال خود مسدود کرده باشد.

یکی دیگر از دلایل این مسئله این است که از حالت Passive کلاینت FTP خود استفاده نمی کنید.

علاوه بر این ، اگر شما از دامنه بجای آیپی در قسمت آدرس سرور FTP استفاده می کنید ، ممکن است دامنه شما Resolve نشود و مقدار آیپی از دامنه گرفته نشود ، برای رفع این مورد بصورت مستقیم از آیپی سرور برای اتصال استفاده نمایید.

Your bandwidth usage is restricted” – این پیام به این معنی است که محدودیت پهنای باند برای تمام اتصالات FTP به سرور وجود دارد.

این محدودیت مانع از گرفتن بخش بزرگی از پهنای باند شبکه و کاهش بقیه اتصالات به سرور می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا