آموزش Seoبلاگ

6 روش تایتل نویسی که به افزایش کلیک شما کمک می کند!

زمانی که شما به صفحه اول گوگل می رسید دو عامل است که بسیار بر نرخ کلیک شما تاثیر می گذارد.یکی از این دو عامل عنوان سایت شما است.هر چه این عنوان بهتر باشد نرخ کلیک شما بیشتر می شود .

در این مقاله به شما مواردی را می گوییم که باعث افزایش نرخ کلیک شما خواهد شد با ما همراه باشید.

1)استفاده از اعداد

یکی از مواردی که به چشم نواز بودن عنوان شما کمک می کند وجود اعداد در عنوان سایت شما است.همانطور که تا کنون دیده اید بیشتری عناوینی که در نتایج گوگل وجود دارد بیشتر از متن تشکیل شده اند.زمانی که اینگونه است یکی از مواردی که می توان یک تمایزی ایجاد کرد که چشم های مخاطبان را به سمت خودش جلب کند استفاده از اعداد است.به عنوان مثال اگر می خواهید عنوانی برای صفحه ی تخفیفی خود ایجاد کنید درصد تخفیف خود را با عدد بنویسید.

2)استفاده از تاریخ در عنوان

یکی دیگر از مواردی که در برخی کلمات کلیدی بسیار اهمیت دارد و باعث می شود که تصمیم مخاطبان عوض شود این مورد است.به عنوان مثال زمانی که می خواهید بهترین بازیگران یک سال را بنویسید باید در عنوان خود از تاریخ استفاده کنید ولی اگر راجب آموزش آشپزی یک غذا صحبت می کنید نیازی به استفاده از تاریخ در آن نیست.

پس در عنوان تمام مقالات خود از عنوان استفاده نکنید و به فراخور آن مقاله از تاریخ استفاده کنید.

3)طول عنوان

یکی از بحث برانگیز ترین موارد در نوشتن یک عنوان طول آن است.زمانی که از تعداد کاراکترهای زادی در عنوان خود استفاده کنید همه ی عنوان به کاربران نمایش داده نمی شود و این باعث می شود که عنوان شما به صورت نصف شده به کاربران نمایش داده شود.زمانی که این اتفاق برای عنوان شما می افتد نرخ کلیک سایت شما پایین می آید زیرا خواننده با خواندن یک تیتر ناقص احتمال دارد بر روی آن کلیک نکند.

پس طبق صحبت های بالا حتما در نوشتن عنوان بسیار تلاش کنید که از تعداد کاراکتر های زیادی استفاده نکنید.ببینید رقبایتان در کلمه کلیدی که راجب آن مقاله نوشته اید چگونه عمل کرده اند و چگونه عنوان نوشته اند شما هم از آن ها الهام بگیرید.

4)استفاده از مترداف ها

یکی دیگر از مواردی که به سئو سایت شما کمک می کند استفاده از مترادف ها در عناوین است.زمانی که شما از مترادف ها در عناوین استفاده می کنید موتور های جستجوگر شما را در کلمات کلیدی بیشتری نشان می دهند که این مورد بسیار به شما کمک می کند که نرخ کلیک خود را افزایش دهید.

زمانی که می خواهید از کلمات مترادف در عناوین خود استفاده کنید به ابزارهایی نظیر کیوردپلنر گوگل مراجعه کنید و تعداد سرچ آن کلمات کلیدی را مشاهده کنید و مترادفی را پیدا کنید که دارای تعداد سرچ بیشتری است و از آن استفاده کنید.

5)استفاده از call to action

یکی دیگر از مواردی که به افزایش نرخ کلیک بسیار کمک می کند استفاده از کلماتی است که کاربر را به کاری وامی دارد بسیار هیجان انگیز است و باعث بالاتررفتن نرخ کلیک شما می شود.

6)سوالی نوشتن عنوان!

یکی دیگر از مواردی که به افزایش نرخ کلیک شما منجر می شود سوالی نوشتن عناوین است.طی تحقیقاتی که صورت گرفته است سوالی نوشتن یک عنوان باعث افزایش قابل توجه نرخ کلیک یک سایت شده است.شما هم اگر می توانید از عناوین سوالی استفاده کنید و نتیجه ی آن را بررسی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا