آموزش Seoبلاگ

چرا اهداف متن ها و محتوا های شما برای جستجوگر ها اهمیت دارد؟!

همانطور که میدانید متن ها بخش بزرگی از وبسایتها را تشکیل می دهد، یکی از مواردی که می توانید بر آن تمرکز کنید ساختار متن و سبک متن تان است ولی مورد دیگری نیز هست که باید به آن توجه کنید. در این پست، ما بر جنبه دیگری تمرکز خواهیم کرد: هدف از ایجاد متن یا محتوا در سایت ها.

بسیاری از مردم فراموش کرده اند که به درستی هدف از پست وبلاگ یا مقاله خود را فرموله کنند. اما اگر هدف متن خود را به درستی تعریف نکنید، می توانید فرصت های با ارزش را از دست بدهید. شما نباید فقط به خاطر نوشتن نامه وار پست بنویسید، بلکه باید ایده بدهید و بگویید که چه چیزی تولید کنید بهتر است. بیایید بحث کنیم چرا تعریف هدف متن شما مهم است.

سه هدف اصلی برای تولید محتوا

ما برای تولید محتوا سه هدف اصلی می توانیم در نظر بگیریم:

1)اولین هدفی که می توان برای ایجاد پست ها در نظر گرفت اطلاع رسانی است. به عنوان مثال می خواهید به کاربرانتان یک تخفیف را اطلاع دهید می توانید از این شیوه استفاده کنید.

2)هدف بعدی که می توان در نظر گرفت متقاعد سازی مردم است. به عنوان مثال شما سایتی فروشگاهی دارید و برای بالا بردن فروش خود بهترین محصولات خود را در یک پست می آورید و برای کاربرانتان نشر می دهید.

3)هدف دیگری که می توان جزو هدف های اصلی تولید محتوا قرار داد متن های سرگرم کننده است. به عنوان مثال ایجاد محتوایی که کابران را به یک بازی آنلاین دعوت کند جزو این دسته قرار میگیرد.

در عین حال می توان محتوایی تولید کرد که اهداف بالا با هم ترکیب شده باشند.

اهداف بلند مدت کسب و کار و هدف متن


شرکت شما یا وب سایت شما اهداف کسب و کار بلندمدت خود را دارد. شما باید در مورد اهداف بلند مدت کسب و کار خود فکر کنید و در حالی که تعیین هدف کردید متون خود را طبق اهداف خود بنویسید.اگر متون در وب سایت شما با اهدافشان مطابقت داشته باشند، به برند شما کمک خواهد کرد.

قصد مشتریانتان و هدف متن

یکی دیگر از مواردی که در مورد هدف متن هایتان باید مورد توجه قرار دهید افکار بازدید کنندگانتان است

برای پی بردن به هدف مشتریانتان می توانید به خود گوگل مراجعه کنید. به عنوان مثال زمانی که می خواهید کلمه سرچ کنید گوگل در باکس سرچ خود یکسری کلمات را به شما پیشنهاد می دهد این کلمات جز اهداف مشتریانتان هست و باید برای این کلمات تولید محتوا کنید.

زمانی که اینگونه تولید محتوا کنید تعداد بسیار زیادی مشتری به سمت سایت خود روانه خواهید کرد.

لینک بیلدینگ و هدف متن

اگر می خواهید توسط لینک ها از دیگر سایت رتبه تان بهبود پیدا کند باید بر روی متون اموزشی و سرگرم کننده تمرکز کنید.

این متون اگر جذاب و خوب تولید شوند به شما در گرفتن لینک کمک شایانی خواهند کرد.

متن اطلاع رسانی در یک مطلب آموزنده

یکی دیگر بهترین کار ها در تولیدمحتوای هدفمندی که برای اطلاع رسانی است ایجاد مطلب آموزنده است.

به عنوان مثال اگر سایتی دارید که در آن وسایل آشپزخانه می فروشید می توانید آموزش درست کردن غذا ها را درست کنید و در سایت خود انتشار دهید و در مقاله یا ویدیویی که تولید مرده اید ظروف خود را تبلیغ کنید.

یا مثلا اگر کار شما طراحی سایت است می توانید محتواهایی تولید کنید که آموزش برنامه نویسی سایت را می دهد و بعد در مقاله خود راجب رزومه های کاری خود در حوزه طراحی سایت بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا