آموزش cPanelبلاگ

استفاده از ابزار شبکه در cPanel

یکی از ابزارهای مفید در cPanel که اغلب نادیده گرفته می شود، عملکرد Network Tools است. اغلب هنگامی که سایت شما به درستی کار نمی کند، عوامل servervds از ابزارهای شبکه ای مشابه این ویژگی در cPanel استفاده می کنند تا به تشخیص مسائل رایج که باعث جلوگیری از عملکرد سایت شما شود بپردازند. ابزار شبکه شامل موارد زیر است:

  • Domain Loockup ، معمولا به عنوان یک جستجوی WHOIS معرفی می شود، به شما امکان این امکان را می دهد تا اطلاعات مربوط به هر دامنه ای مانند مالک نام دامنه که دامنه را ثبت می کند (شرکتی که از آن دامنه خریداری شده است) و همچنین تنظیمات DNS فعلی را بیابید .این قابلیت هنگامی که DNS های خود را تغییر می دهید مفید می باشد زیرا با آن می توانید DNS های خود را چک کنید.
  • Trace Route به شما این امکان را می دهد تا مسیر را از سروری که سایت شما بر روی کامپیوترتان به cPanel دسترسی دارد (از جمله تعداد سرورها و سرورهایی که داده های شما باید از طریق آن به سایت شما منتقل شوند) ردیابی کنند. این قابلیت در تعیین هر گونه مسائل مربوط به اتصال شبکه از موقعیت مکانی شما به سرور شما مفید است.

بررسی دامنه و ردیابی مسیر

برای انجام یک جستجوی دامنه یا یک مسیر ردیابی مراحل زیر را طی کنید:

  1. وارد Cpanel شوید.
  2. در زیر بخش Advanced ، بر روی Network Tools کلیک کنید.
  3. برای جستجوی اطلاعات در هر دامنه، دامنه (مثلا servervds.com) را درون جعبه زیر Doamin Lookup وارد کنید و روی Look Up کلیک کنید. این اطلاعات مربوط به ثبت دامنه و تنظیمات DNS فعلی را نمایش می دهد.
  4. برای انجام یک ردیابی مسیر به سرور خاص خود از محل خود، بر روی دکمه Trace در زیر ردیابی مسیر کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا