بلاگعمومیمقالات

کلید های SSH

SSH – Secure Shell یک پروتکل شبکه است که اجازه دسترسی امن از راه دور به یک اتصال رمزگذاری شده را می دهد. از طریق یک اتصال SSH شما به راحتی می توانید فایل ها و پوشه های خود را مدیریت، مجوز های خود را تغییر دهید، فایل ها را مستقیما بر روی سرور ویرایش کنید و غیره.

SSH انواع متعددی از احراز هویت، شامل رمز عبور و احراز هویت مبتنی بر کلید را فراهم می کند. احراز هویت مبتنی بر کلید یک روش احراز هویت بسیار امن است که بهتر از احراز هویت مبتنی بر رمز عبور می باشد و این روش توسط ما توصیه می شود .

احراز هویت مبتنی بر کلید از کلیدهای رمزنگاری برای ایجاد ارتباط مطمئن بین سرور و سرویس گیرنده استفاده می کند. احراز هویت مبتنی بر کلید می تواند یک کلمه عبور (رمز عبور) نیاز داشته باشد و یا می تواند بدون کلمه عبور بر روی کلید عمل کند.

برای استفاده از این نوع احراز هویت، شما باید یک جفت کلید SSH ایجاد کنید. جفت کلید شامل کلید عمومی و خصوصی است. کلید عمومی در سرور نگهداری می شود، در حالی که کلید خصوصی در رایانه شما نگهداری می شود. هنگامی که از طریق SSH متصل می شوید، ارتباط مطمئن بین کامپیوتر و سرور با استفاده از جفت کلید ایجاد می شود. اگر یک کلید از بین رفته باشد یا اختلاف بین کلید وجود داشته باشد، اتصال نمی تواند برقرار شود.

توجه داشته باشید که توصیه می کنیم جفت کلید را از cPanel -> SSH/Shell Access ایجاد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا