آموزش Seoبلاگمقالات

پارک دامنه یا ریدایرکت؟!

شاید شما هم این سوال برایتان پیش آمده باشد که چندین دامنه برای سایت خود انتخاب کنید و بخواهید بر روی این دامنه ها کار کنید.

به عنوان مثال شما یک شرکت دارید و برای سایت شرکت خود دامنه تهیه می کنید با پسوند های مختلف به عنوان مثال دو پسوند .ir و .com را تهیه می کنید.

حال اگر بخواهید سایت برروی این دامنه ها بالابیاورید دو راه دارید یکی پارک دامنه و دیگری ریدایرکت در ادامه به بررسی این روش ها و معایب آن ها خواهم پرداخت.

پارک دامنه

فرض کنید که دو دامنه زیر را دارید:

domain.ir

domain.com

اگر از قابلیت پارک دامنه استفاده کنید زمانی دو سایت خواهید داشت با یک محتوا یعنی زمانی که کاربران آدرس domain.ir را در آدرس مرورگر خود وارد کند تفاوتی با domain.com نخواهد داشت و هر دو به یک سایت می روند و با یک محتوای تکراری.

معایب پارک دامنه

یکی از بزرگترین مشکلاتی که برای شما بعد از پارک دامنه اتفاق خواهد افتاد به خطر افتادن سئو سایت شما است.

همانطور که گفتیم هر دوسایت یکسان هستند و با یک محتوا تکراری که این امر باعث داپلیکت کانتنت می شود و باعث جریمه شدن سایت توسط گوگل می شود.

همین مشکل کافی است که شما این کار را انجام ندهید.

نگران نباشید راه حلی که برای این موضوع است استفاده از ریدایرکت 301 است که در ادامه به توضیح آن می پردازیم:

ریدایرکت

این روش به این صورت است که شما یکی از دامنه ها را به عنوان دامنه اصلی قرار می دهید و دامنه دیگر را به دامنه اصلی ریدایرکت می کنید.

یعنی زمانی که شما domain.com را دامنه اصلی خود قرار دهید و دامنه domain.ir را به آن ریدایرکت کنید زمانیکه کاربران domain.ir را در آدرس مرورگر خود وارد کنند به domain.com ریدایرکت می شوند و در آدرس بارمرورگر هم اگر مشاهده کنید domain.com را مشاهده خواهید کرد.

با استفاده از این روش دیگر نباید نگران مشکلی برای سئو سایت خود باشید و سایت شما در موتورهای جست و جوگر دو بار ایندکس نخواهد شد.

بعد ا زانجام موارد بالا بقیه تنظیمات را در کنسول سایت خود اعمال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا