سرور مجازی گیم ایران
» سرور مجازی » سرور مجازی گیم ایران | خرید vps گیمینگ

فهرست محتوا

به چه سرویسی سرور گیم میگویند؟

به سرویس‌هایی که برای گیم کانفیگ شده است سرور گیم یا سرور مجازی گیم یا سرور اختصاصی گیم گفته میشود. بازی های تحت شبکه و آنلاین به یک سرویس قدرتمند که میتواند سخت افزاری یا مجازی باشد نیاز دارند. از آنجایی که این بازی ها بر بستر اینترنت و شبکه هستند هر کس از هر لوکیشنی میتواند با دوستان یا هم تیمی های خود به صورت انفرادی یا گروهی بازی کند.

بازی‌های آنلاین معمولا نیاز به رم و سی‌پی‌یو با هرتز بالا دارند. به این خاطر در سرور ‌وی‌دی‌اس تمامی سرورها با رم های ۳۲ گیگ و سی‌پی‌یو بالاتر از ۲.۹ گیگاهرتزی راه اندازی شده اند.

از اینرو کاربران بدون مشکل منابع میتوانند هر بازی مورد علاقه تحت شبکه و اینترنت را به راحتی نصب و بازی کنند. اگر قصد دارید در سرور خود تعداد کاربر بیشتری برای بازی های گروهی داشته باشید نیازمند منابع رم و سی‌پی‌یو بالا هستید.

پورت اتصال به شبکه اینترنت تمامی سرورها ۲ گیگ یا ۱۰ گیگ فیبر است.

قیمت های سرور مجازی گیم ایران

تفاوت سرور گیم ایران با باقی سرورها

سرور گیم از فرکانس CPU‌ بالاتری نسبت به باقی سرورهای هاستینگ برخوردار است. باس رم‌های استفاده شده بالاتر از باقی سرورها است. از آنجایی که معمولا حملات سایبری روی سرورهای گیم بیشتر از باقی سرورها است روی این سرورها فایروال‌های سخت افزاری و نرم افزاری نصب میگردد.

سخت افزار مناسب گیم سرور

معمولا سرورهای گیم را بر روی کیس‌های تاور PC راه اندازی میکنند از آنجایی که دیتاسنترهای ایران اجازه قرار دادن کیس تاور را نمیدهند ما از سرورهای نسل ۹ و ۸ یا همان G9-G8 استفاده میکنیم که خروجی مشابه نسبت به کیس‌های تاور دارد. در این سرورها مدل رم استفاده شده از نوع DDR4 با باس ۲۱۳۳ است که در صورت مقایسه با رقیبان تجاری متوجه تفاوت آن میشوید معمولا رقیبان از رم های DDR3 برای این منظور استفاده میکنند.

هارد هایی که ارائه میدهیم از نوع NVME یا SSD+Raid10 است که بالاترین سرعت و راندمان را برای بازی با تعداد پلیر بالا و مقابله با اتک (Attack) فراهم میسازد.

مدل CPU استفاده شده در سرورهای گیم E5-2667 v3 یا V4 است. هرتز این سی‌پی‌یو ۳.۲۰ است که برای گیم هرتز اهمیت بالایی دارد و سی‌پی‌یو استفاده شده بهتر است بالای ۳.۰۰ هرتز باشد.

سرور گیم ایران نیاز به کارت گرافیک دارد؟

در حالت عادی و معمول بازی های تحت شبکه نیازی به کارت گرافیک ندارند.از آنجایی که پردازش این بازی ها بر روی رم و سی‌پی‌یو است و ارسال و دریافت دیتا به صورت پردازش گرافیکی نیست نیاز کارت گرافیک احساس نمیشود.

اما ممکن است برخی بازی‌ها نیازمند کارت گرافیک باشند که در صورت احساس این نیاز مجموعه servervds کارت گرافیک مد نظر را روی سرور نصب و کانفیگ میکند.


معروف ترین بازی های تحت سرور و شبکه

بازی های آنلاین به ۴ سبک شخصیتی تقسیم میشوند از معروف ترین بازی های اول شخص میتوان :

 1. Counter Strike 1.6
 2. Call of Duty 4
 3. Call of Duty 2
 4. Left 4 Dead
 5. Battlefield 2
 6. Serious SAM 2 اشاره کرد.

سبک سوم شخص هم بازی های معروفی دارد که قطع به یقین حداقل با یکی از آنها خاطره دارید:

 1. Resident Evil
 2. Prince of Persia
 3. Lost Planet
 4. Dark Sector
 5. Splinter Cell

بازی های ورزشی و فوتبال هم که جز پرطرفدارترین ها بودند و هستند:

 1. Mortal Kombat
 2. Street Fighter
 3. FIFA
 4. Pro Evolution Soccer

و در نهایت سبک پرطرفدار بازی استراتژیک:

 1. Command & Conquer: Generals
 2. Warcraft
 3. Stronghold Crusader
 4. Age of Empires
 5. Age of Mythology
 6. Armies of Exigo

چه بازی هایی را در گیم سرور ایران میتوان اجرا کرد؟

تمامی بازی هایی که در بستر شبکه اجرا میشوند فارغ از آنکه سیستم عامل آن اندرویدی، IOS یا ویندوزی یا لینوکسی باشد بر روی سرور قابلیت نصب و راه اندازی دارند. از آنجایی که روی سرور هر سیستم عاملی قابلیت نصب دارد و سرور منابع بالایی دارد پس مشکلی برای نصب انواع بازی ها وجود ندارد.

آنتی دیداس چیست؟ دیداس پروتکشن (DDOS Protection) چیست؟

حملات DDOS به حملاتی گفته میشود که در لایه های ۱ تا ۷ شبکه باعث اختلال یا قطع سرویس اینترنت سرور میشود که در صورت ایجاد این حمله در سرور گیم باعث قطعی کاربران یا اصطلاحات لفت خوردن کاربران از سرور میشود.

برخی از مدلهای حملات دیداس باعث ایجاد ترافیک بی‌ارزش بالاتر از توان شبکه میشود در نتیجه اتصال کاربران در حال بازی با اختلال روبرو میشود.

Servervds با همکاری یک شرکت اروپایی روی تمامی سرویس های گیم خود خدمات دیداس پروتکشن (DDOS Protection) را ارائه میدهد.

با تست هایی که طی ۲ سال گذشته انجام داده ایم توانسته‌ایم به پایداری ۹۹.۹۹% شبکه در برابر حملات DDOS برسیم از اینرو با قطع یقین میتوانیم بگوییم یکی از پایدارترین شبکه های ارائه دهنده گیم در ایران هستیم.

 

فایروال سرور های گیم ایران

در کل ۲ مدل فایروال وجود دارد یکی نرم افزاری است که روی سرور نصب میشود و دیگری قطعه‌ای سخت افزاری است که قبل از روتر شبکه قرار میگیرد.

فایروال در ۲ لایه‌ی شبکه ارائه شده است یکی از سمت آسیاتک و یکی هم در EDGE شبکه سرور وی‌دی‌اس. وجود ۲ فایروال کمک فراوانی به جلوگیری از حملات DDOS روی سرور گیم میکند.

پلن های سرور مجازی گیم ایران

نام حافظه پردازنده هارد پورت ترافیک موقعیت هزینه ماهانه هزینه ۳ ماه سفارش
Personal ۱ گیگابایت ۲ هسته ۱۵۰۰ مگاهرتز ۲۵ گیگابایت SSD ۱ گیگابیت / نامحدود! / برج میلاد ۱۴۵.۰۰۰ تومان ۳۹۰.۰۰۰ تومان سفارش
Personal + ۲ گیگابایت ۴ هسته ۲۵۰۰ مگاهرتز ۴۰ گیگابایت SSD ۱ گیگابیت / نامحدود! / برج میلاد ۲۰۰.۰۰۰ تومان ۵۳۰.۰۰۰ تومان سفارش
Pro ۴ گیگابایت ۶ هسته ۴۰۰۰ مگاهرتز ۶۵ گیگابایت SSD ۱ گیگابیت / نامحدود! / برج میلاد ۲۵۰.۰۰۰ تومان ۶۵۰.۰۰۰ تومان سفارش
Pro + ۸ گیگابایت ۱۰ هسته ۶۰۰۰ مگاهرتز ۸۰ گیگابایت SSD ۱ گیگابیت / نامحدود! / برج میلاد ۴۳۰.۰۰۰ تومان ۱.۲۰۰.۰۰۰ تومان سفارش
Pro ++ ۱۲ گیگابایت ۱۰ هسته ۸۰۰۰ مگاهرتز ۸۰ گیگابایت SSD ۱ گیگابیت / نامحدود! / برج میلاد ۶۸۰.۰۰۰ تومان ۱.۸۰۰.۰۰۰ تومان سفارش
corporate + ۱۶ گیگابایت ۱۲ هسته ۱۰۰۰۰ مگاهرتز ۱۰۰ گیگابایت SSD ۱ گیگابیت / نامحدود! / برج میلاد ۸۵۰.۰۰۰ تومان ۲.۴۰۰.۰۰۰ تومان سفارش
corporate ++ ۳۲ گیگابایت ۱۶ هسته ۱۶۰۰۰ مگاهرتز ۱۲۰ گیگابایت SSD ۱ گیگابیت / نامحدود! / برج میلاد ۱.۴۹۰.۰۰۰ تومان ۴.۴۰۰.۰۰۰ تومان سفارش

ایران اکسس (Iran Access) چیست

زمان هایی که سرویسی اتکهایی از نوع بات نتی دریافت میکند محافظت از آن سرویس بسیار سخت و گاهی غیر ممکن میشود در این مواقع کاری از فایروال و دیداس پروتکشن برنمی‌آید پس برای محافظت از تمام شبکه باید آی‌پی سرویس تحت حمله را محدود کنیم که ۲ روش برای این کار وجود دارد:

 1. سرویس مورد نظر را به صورت کامل مسدود کنیم
 2. دسترسی اینترنت بین الملل را روی آی‌پی تحت حمله میبندیم و فقط کاربران با آی‌پی داخل ایران به سرویس دسترسی دارند که این عمل ایران اکسس است.

پینگ تایم چیست و چه پینگی مناسب گیم است؟

مدت زمان لازم برای ارسال یک پکت از سمت کاربر به سرور را پینگ تایم گویند. پینگ تایم مناسب داخل ایران بین ۲ الی ۴۵ میلی ثانیه (ms) است. پینگ تایم (ping time) شهر‌های اطراف تهران بین ۲ الی ۲۰ میلی ثانیه است و شهر های دورتر و مرزی ۲۰ الی ۶۵.  پینگ تایم کاربران خارج کشور به سرورهای داخلی با توجه به موقعیت مکانی آنها بین ۶۵ تا ۱۵۰ میلی ثانیه است.

روی هر سرور چند نفر میتوانند بازی کنند

در حالت کلی محدودیتی در تعداد پلیر وجود ندارد این محدودیت به علت منابع سرور است هرچه منابع سرور بالاتر باشد امکان جذب پلیر بیشتر فراهم میشود.

جدول زیر بر اساس مقدار رم به صورت حدودی تعداد بازیکن در لحظه را به شما نشان میدهد:

میزان رم تعداد پلیر
دو گیگ حداقل ۵ پلیر یا بیشتر
سه گیگ حداقل ۱۰ پلیر یا بیشتر
چهار گیگ حداقل ۳۰ نفر یا بیشتر
شانزده گیگ حداقل ۸۰ نفر یا بیشتر

سرعت اینترنت و پورت چه تاثیری در گیم دارد

یکی از مهمترین عوامل مهم در بازی روان داشتن اینترنت و پورت مناسب است. هر چه پهنای باند اینترنت شما بیشتر باشد سرعت بهتری یا اصطلاحا لگ کمتری دارید. علاوه بر پهنای باند باید نودهای (node) اتصال شما تا سرور مقصد هم کمتر باشد تا لگ و کندی کمتر شود.

 

علت لگ در بازی های تحت سرور چیست؟

کندی و لگ شما به دو مورد بستگی دارد

 1. مشکلی که از سمت خود شما و کاربر است که معمولا بخاطر کندی سرعت اینترنت است. فاصله کاربر تا لوکیشن سرور هم میتواند روی کندی کاربر تاثیر بگذارد.
 2. شکل از سمت سرور بازی است که معمولا بخاطر کمبود منابع سی‌پی‌یو و رم و گاها هارد. فاصله لوکیشن سرور تا کاربر. داشتن پهنای باند کم که همان پورت معمولی گیگ است. زیر اتک بودن سرور.

چه کارت گرافیکی مناسب سرور است

سرورها در حالت پیشفرض کارت گرافیک ندارند اما کارت گرافیک هایی که برای سرور پیشنهاد میشود مدل Quadro یا tesla است. این کارت گرافیک ها دارای هسته های مجازی به تعداد بالا هستند که تحت عنوان cuda شناخته میشود. البته شما کارت گرافیک سیستم های خانگی را هم میتوانید بر روی سرور نصب کنید.

آیا سرور‌ گیم ایران به اینترنت جهانی وصل هستند؟

برخلاف برخی همکاران که از آی‌پی های اینترانت استفاده میکنند یا اینترنت را روی آی‌پی های سرور گیم میبندند سرور وی‌دی‌اس روی سرویس های گیم خود اینترنت جهانی (Global) ارائه میدهد.

 در صورتی بازیکنی با آی‌پی خارج بخواهد به سرور گیم ایران متصل شود اگر شبکه اینترانت باشد دسترسی و امکان بازی ندارد. این یعنی شما خیلی از کاربران را از دست خواهید داد پس همیشه به دنبال سرور گیمی باشید که شبکه اینترنت روی آن فعال باشد.

کاربر ها به چه طریقی به یک سرور گیم وصل میشوند؟

به ۴ طریق میتوان به سرورهای گیم متصل شد:

 1. به کمک آدرس دامنه یا همان URL.
 2. به کمک دامنه به همراه پورت اختصاصی ، به کمک آی‌پی آدرس و پورت اختصاصی.
 3. به کمک برنامه Steam و لاگین کردن در آن امکان اتصال به سرور بازی وجود دارد.
 4. به کمک اپلیکیشن‌های اندرویدی یا IOS

علت تغییر پورت از حالت دیفالت (default) به پورتهای دیگر امن سازی و محدودسازی ورود کاربران است.

Steam  یک اپلیکیشن رابط بازی های آنلاین

برنامه استیم به شما این امکان رو میده که با لاگین کردن داخلش بتونین از بازی‌های آنلاین لذت ببرید جدید‌ترین بازی‌هایی که استیم ارائه کرده و میتونید در بستر استیم آن‌ها را بازی کنید برای شما لیست کردیم:

 1. GTFO : یک بازی سوم شخص جنگی که با هیولاهای تخیلی میجنگید.
 2. Elden ring : بازی به سبک سوم شخص اکشن در داستانی مثل ارباب حلقه ها
 3. NARAKA: BLADEPOINT : بازی مبارزه ای که ۹ شخصیت دارد که بروسلی یکی از این شخصیت هاست.
 4. Battlefield™ ۲۰۴۲ : بازی بتل فیلد که معرف حضور همه‌ی گیمر ها است و نیاز به توضیح ندارد.
 5. Forza Horizon 5 : بازی در سبک مسابقه ماشین مثل need for speed
 6. Ready or Not : بازی در سبک جنگی مثل کالاف دیوتی
 7. NieR:Automata™ : بازی در سبک اکشن شمشیری
 8. GRIS : بازی تک نفره درسبک ماجراجویی که برای تمام سیستم عامل ها موجود است و حتی امکان بازی روی موبایل را هم دارد.
 9. ARK: Survival Evolved : بازی اکشن مناسب برای کسانی که علاقه به بازی گروهی دارند.
سرور گیم استیم

مجازی ساز سرور های گیم ایران چیست؟

مجازی سازی که سرور وی‌دی‌اس ارائه میکند VMWARE ESXI است که قوی‌ترین مجازی ساز (hypervisor) حال حاضر دنیا است. این مجازی‌ساز قدرت کنترل تمامی منابع شامل رم، پورت، هارد، CPU و … را دارا است.

با خرید VPS Game سرور وی‌دی‌اس امکان ارائه کنسول جهت کنترل منابع بدون نیاز به ارسال تیکت برای شما فراهم است.

سوالات متداول

بله- علاوه بر حملات خارج از کشور حملات داخلی هم به راحتی دفع میشود.
بله- روی تمام شبکه گیم سرور وی‌دی‌اس آنتی دیداس سخت افزاری وجود دارد.
تمام بازی های تحت شبکه و آنلاین قابلیت نصب و راه اندازی روی سرورهای ما را دارند.
سرورهای اختصاصی بین ۱ الی ۳ روز کاری و سرور مجازی بین ۲ تا ۶ ساعت کاری.
از آنجایی که تنوع بازی های آنلاین زیاد است این مسئولیت به عهده خود کاربر و خریدار است.
ترافیک سرورهای گیم کاملا نامحدود است.
پورت آپلود و دانلود سرورها در صورت نداشتن اتک ۱ گیگ است و در زمان اتک این پورت محدود میشود.
تمامی سرورهای گیم مجموعه ما در دیتاسنتر آسیاتک برج میلاد قرار دارند.
پینگ سرور ها بنا به لوکیشن کاربر بین ۲ الی ۶۵ میلی ثانیه است.
تمام هارد های روی سرور از نوع NVME و SSDهستند.
خوشبختانه تمامی حملاتی که تا الان روی مجموعه ما بوده کاملا رفع شده و نیازی به ایران اکسس تا این لحظه نبوده است.
کنسول VMWARE EXSI که کامل ترین کنسول مدیریت است پس از سفارش بنا به درخواست کاربر قابل ارائه است و میتوانید تمامی منابع در حال مصرف را مشاهده و مدیریت کنید.
خیر- از آنجایی که حجم اطلاعاتی روی سرورهای گیم بالا است و همه چیز در لحظه اتفاق می‌افتد بکاپ گیری به عهده خود شماست.
از طریق تماس همه روزه از ساعت ۹ الی ۱۸ و از طریق تیکت به صورت ۲۴ ساعته میباشد.
بله – در صورت نیاز ارتقاء منابع کافیست این مورد را از طریق تیکت اطلاع دهید تا افزایش منابع اعم از رم، سی‌پی‌یو و هارد برای شما انجام شود.
در صورت نبود سرویس مد نظر شما در بین پلن های ما میتوانید با تماس و یا در بخش تیکت کانفیگ مد نظر خود را اعلام کنید تا برای شما فراهم گردد.
از آنجایی که مالکیت آی‌پی در انحصار خود مجموعه است تا زمانی که اقدام به تمدید سرویس خود کنید آی‌پی شما تغییر نخواد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *