Web 2.0 نامی است که برای توصیف نسل دوم وب جهانی استفاده می شود، جایی که صفحات HTML ثابت را به یک تجربه وب تعاملی و پویا تبدیل می کند. وب ۲.۰ بر توانایی افراد برای همکاری و به اشتراک گذاری اطلاعات آنلاین از طریق رسانه های اجتماعی، وبلاگ نویسی و جوامع مبتنی بر وب متمرکز است.

Web 2.0 تغییری را نشان داد که در آن وب جهان گستر تبدیل به یک تجربه تعاملی بین کاربران و ناشران وب شد، نه گفتگوی یک طرفه که قبلا وجود داشت. همچنین نشان دهنده یک نسخه پوپولیستی از وب است که در آن ابزارهای جدید، بدون در نظر گرفتن دانش فنی خود، امکان تقریبا هر کسی را فراهم می کنند.

معنی اصطلاح Web 2.0 در طول زمان تکامل یافته است، اما این امر شامل رسانه های اجتماعی به عنوان یک جزء اصلی است. اگرچه جامعه همواره بخشی از وب بوده است،تکنولوژی های مورد استفاده در وب جدید مانند AJAX و مرورگرهای مدرن تر، فرصتی برای مردم برای ابراز خودشان به صورت آنلاین فراهم شده است. تا سال ۲۰۰۵، اصطلاح Web 2.0 به خوبی تاسیس شد و شرکت هایی مانند گوگل گام های بزرگی برای ادغام اطلاعات آنلاین ارائه دادند. به عنوان مثال، یک وبسایت که رستورانها را بررسی میکند میتواند از رسانه های اجتماعی، محتوای تولید شده توسط کاربر، نقشه های Google و… کاربران خود را جمع کند.

شاید بکارتان بیاید:  الگوریتم های گوگل (قسمت دوم)

ویژگی های سایت های وب ۲

سایت های وب ۲ ویژگی های خاص خودشان را دارند که در ادامه به هر کدام از این موارد می پردازیم:

۱)تعامل

شاخص ترین ویژگی که سایت های وب ۲ دارند تعامل آن ها با کاربران است.به عنوان مثال سایت ویکی پدیا همانطور که میدانید ویکی پدیا سایتی مرجع است که هر کسی می تواند در آن نویسندگی کند.

پس شاخص ترین ویژگی سایت های وب ۲ این است که کاربران می توانند در آن تغییر ایجاد کنند.

۲)کاربران مهم تر هستند

یکی دیگر از مهم ترین ویژگی های سایت های وب ۲ این است که کاربران برای آن ها مهم تر است.مثلا گوگل یک نوع وب ۲ است چون در تبلیغاتش به کاربران بسیار اهمیت می دهد و الگوریتم های خود را در جهت بهبود تجربه کاربری کاربران خود به آپدیت می کند.

۳)سایت های وب ۲ و سئو

یکی از مواردی که به بهبود سئو سایت کمک می کند ورودی گرفتن از سایت های وب ۲ است .

یکی دیگر از مواردی که با استفاده از وب ۲ می توان سئو سایت را بهبود بخشید گرفتن بک لینک از این گونه سایت ها هست.

۴)امکان نظر دادن کارمندان

همانطور که گفتیم این گونه سایت ها به کاربران اهمیت می دهند.یکی دیگر از امکاناتی که کاربران می توانند از آن استفاده کنند امکان نظر دادن در این گونه سایت ها است.

میانگین امتیاز: / ۵. تعداد آرا:

هنوز رای داده نشده است شما اولین باشید

برچسب‌ها: