خطا های ۴۰۴ زمانی رخ می دهند که یک صفحه موجود نباشد.به عنوان مثال اگر صفحه ای قبلا وجود داشت و به هر علتی مثل پاک شدن محتوای آن از دیتابیس و یا عوض شدن لینک آن این اتفاق رخ دهد پیام ۴۰۴ ظاهر می شود.

این کد خطا از سرور ارائه نمی شود بلکه موتورهای جستجوگر این برچسب را بر این صفحه می زنند و سرور کد ۲۰۰ را می دهد.

زمانی که این اتفاق می افتد صفحه ۴۰۴ به کاربران و موتورهای جستجوگر نشان داده می شود که این صفحه باعث می شود رتبه شما در موتورهای جستجوگر از بین برود زیرا محتوایی که قبلا در آن صفحه وجود داشته است دیگر وجود ندارد و این یک مشکل است.

آیا خطای ۴۰۴ به سئو سایت من لطمه می زند؟!

همانطور که در بالا هم گفتیم این مشکلات به سئو سایت شما ضربه خواهد زد با یک مثال برای شما آشکار خواهیم کرد که چه مشکلاتی برای شما در بر خواهد داشت:

شما فکر کنید که تعداد زیادی کاربر از طریق یک محتوا داشته باشید و بعد به یک علت این صفحه محتوای خود را از دست بدهد و زمانی که کاربر این صفحه را درخواست کند خطای ۴۰۴ را به او برگرداند این خطا در زمانی که این اتفاق بیافتد کاربر از سایت شما خارج شده و به سایت دیگری رجوع می کند و این کار او باعث بالارفتن بونس ریت سایت شما می شود و در نتیجه شما را دچار افت رتبه خواهد کرد.

شاید بکارتان بیاید:  راه های افزایش ترافیک سایت!

از کجا می توان خطاهای ۴۰۴ سایت را متوجه شد؟!

اگر کنسول وبمستر گوگل را بر روی سایت خود فعال کرده باشید می توانید از قسمت coverage این موضوع را بررسی کنید و تعداد و لینک های آن صفحات را مشاهده کنید.

خطاهای ۴۰۴ را چگونه حل کنیم؟!

یکی از راهکارهایی که می توانید انجام دهید ایجاد صفحه ای با محتوای صفحه حذف شده و ریدایرکت کردن آن صفحه به آن و یا با ایجاد صفحه ی ۴۰۴ مناسب و آپلود کردن آن بر روی سایت نیز می توانید کاربران را برای سایت خود نگه دارید.

میانگین امتیاز: / ۵. تعداد آرا:

هنوز رای داده نشده است شما اولین باشید