هر دامنه ای که در بستر اینترنت قرار دارد یکسری امتیازات مختلفی بر اساس یکسری پارامترهای مختلفی دارد که می توان آن ها را دسته بندی کرد.

تا چند سال گذشته گوگل یک امتیازی برای دامنه در نظر می گرفت به اسم پیج رنک که دامنه ها مختلف بر اساس این امتیاز در نتایج جست و جو رتبه های مختلفی را از آن خود می کردند.

دیگر گوگل پیج رنک را کنار گذاشته است و معیار های خود را برای رتبه دهی به سایت های مختلف گسترده تر کرده است و بیشتر برروی محتوا تمرکز کرده است.

در حال حاضر اگر بخواهیم یک معیار مناسب برای سنجش دامنه ها استفاده کنیم باید از دامین آتوریتی (DA) که سایت moz آن را ارائه می دهد استفاده کنیم.

در ادامه برخی از معیار هایی که باعث بالارفتن DA یک دامنه می شود را برای شما می گوییم:

بک لینک

یک از معیار هایی که باعث بهبود نتایج و همین طور باعث بهبود DA می شود بک لینک ها هستند.

هر چه شما بتوانید بک لینک های فالو بیشتری بگیرید قدرت و ارزش دامنه شما بالاتر خواهد رفت و باعث می شود که رتبه بهتری کسب کنید.

البته لازم به ذکر است اگراصولی کار کنید می توانید منتظر افزایش قدرت دامنه تان باشید.

برخی از سایت ها هستند که بسیار اسپم می کنند اگر در این گونه سایت ها لینک گذاری کنید نه تنها رتبه هایتان بهتر نمی شود بلکه باعث بد شدن وضعیت سئو سایت شما خواهد شد.

شاید بکارتان بیاید:  یک دامنه پارک شده چیست؟ چگونه یک دامنه پارک شده را ایجاد یا حذف کنم؟

اگر بخواهید اسپم اسکور سایت خود و یا هر سایتی را بسنجید می توانید از سایت moz استفاده کنید.

سوشیال سیگنال

یکی از مواردی که بعد از گسترش شبکه های احتماعی در بین جوامع بشری در الگوریتم های موتور های جستوجوگر قرار گرفت سوشیال سیگنال ها بود.

اگر بتوانید سوشیال های خوبی از طرف شبکه ها اجتماعی مختلف به سمت سایت خود روانه کنید ارزش دامنه تان بالا خواهد رفت و می توانید تاثیر این فاکتور را برروی سئو سایت خود مشاهده کنید.

تاریخ انقضای دامنه

یکی دیگر از مواردی که بر روی ارزش یک دامنه موثر است تاریخ انقضا دامنه است.

به همین خاطر به شما پیشنهاد می کنم که دامنه خود را پنج ساله ثبت کنید که ارزش دامنه تان بالاتر برود.

لینک سازی داخلی

یکی دیگر از عواملی که جزو فاکتور های سئو داخلی هم هست لینک سازی داخلی است.

شما باید درون سایت خود را مانند شبکه جهانی اینترنت لینک سازی کنید.یکی از عواملی که باعث بهبود در نتایج شما می شود همین موضوع است که باید به آن توجه لازم را داشته باشید.

میانگین امتیاز: / ۵. تعداد آرا:

هنوز رای داده نشده است شما اولین باشید