Public_html چیست؟

پوشه public_html ریشه وب برای نام دامنه اصلی شما است.

این به این معنی است که public_html پوشه ای است که در آن همه فایل های وب سایت که می خواهید زمانی که یک کاربر دامنه شما را در مرورگر وارد می کند مشاهده نماید، قرار دارد.

یا به تفسیری دیگر، هنگامی که کسی نام دامنه شما را در مرورگر خود بنویسد، هر آنچه که در پوشه public_html است، همان چیزیست که به کاربر نمایش داده میشود.

چند مثال برای مفهوم بهتر

برای مثال، اگر شما یک فایل با نام index.html (یا هر فایل دیگری) در پوشه public_html داشته باشید، آن صفحه نمایش داده می شود.

اگر شما یک فایل پیش فرض در پوشه public_html (مانند index.html، default.html و غیره) نداشته باشید، یک لیست از فایل ها در پوشه public_html نمایش داده خواهد شد.

domain
example.com را یا دامنه اصلی هاست خود تغییر دهید

ادون دامین و زیر دامنه

شما همچنین می توانید Addon Domains و Subdomains ایجاد کنید که این دو در Public_html برای خود پوشه ای همزان ایجاد می کنند.

مثالی دیگر …

شما می توانید یک Addon Domain به نام addondomain.com ایجاد کنید و از زیر پوشه ای مشابه با /public_html/addondomain.com استفاده کنید (مگر اینکه خودتان یک پوشه ای جدا انتخاب نمایید).

یا میتوانید یک Subdomain را به نام servervds.example.com ایجاد کنید و از زیر پوشه ای مشابه / public_html / servervds استفاده کنید (مگر اینکه خودتان یک پوشه ای جدا انتخاب نمایید).

اگر servervds.example.com به عنوان یک زیر دامنه تعریف شده باشد، addondomain.com به عنوان ادون دامین تعریف شده است، سپس نمونه های زیر اعمال می شود:

example.com را با دامنه اصلی حساب خود جایگزین کنید. addondomain.com را نیز با دامنه اضافی که در بخش Addon Domains در سی پنل خود اضافه کردید جایگزین کنید.

اگر شما نمی خواهید ادون دامین را در زیر پوشه public_html قرار دهید، نماینده فروش، سرور مجازی یا میزبانی اختصاصی یک راه حل بهتر است، تا زمانی که شما یک دامنه را در یک سی پنل قرار میدهید هرکدام از دامنه ها از یکدیگر جدا هستند. حساب های اشتراکی تنها یک cPanel را دریافت می کنند، به همین دلیل است که تمام ادون دامین ها زیر پوشه های پوشه public_html هستند.

شاید بکارتان بیاید:  خطای Park Wrapper

مجوزها

پوشه public_html همیشه باید ۰۷۵۰ مجوز داشته باشد.

تمام پوشه های داخل پوشه public_html باید ۰۷۵۵ مجوز داشته باشند.

تمام فایل های داخل پوشه public_html باید ۰۷۵۵ یا ۰۶۴۴ مجوز داشته باشند.

بعضی از وبسایتها و اسکریپتها ممکن است شما را به استفاده از مجوز ۷۷۷ توصیه کنند، با این وجود، سرورهای ما پیکربندی شده است که از ۷۵۵ برای استفاده از همان هدف استفاده کنند، زیرا امن تر است. مجوز ۷۷۷ در هر فایل یا پوشه باعث می شود که فایل غیرقابل دسترسی باشد.درنتیجه از ۷۵۵ به جای ۷۷۷ استفاده کنید.

میانگین امتیاز: / ۵. تعداد آرا:

هنوز رای داده نشده است شما اولین باشید