اگر شما تا به حال با مشکلاتی درباره چگونگی ارتباط سرورتان با پکیج های php داشته اید ، مشکل شما ممکن است با بررسی نسخه php حل شود. بر روی هاست ها اغلب هاستینگ ها پلاگین هایی را برای تغییر ورژن php قرار می دهند که از جمله آن می توان به PHP Selector و یا Select PHP Version در سی پنل اشاره نمود.

به روز رسانی نسخه پی اچ پی برای سایت

ما در این آموزش به بررسی افزونه PHP Selector می پردازیم اما نگران نباشید زیرا تمامی افزونه ها کاربرد و عملکرد یکسانی دارند و با درک کردن همین افزونه کار با بقیه موارد نیز راحت بوده و تفاوت چندانی با این آموزش ندارند.

PHP Selector به کاربران در سرورهای اشتراکی و نمایندگی اجازه می دهد تا به راحتی یک نسخه خاص پی اچ پی برای یک سایت را بدون نیاز به تغییر دستی و ایجاد تغییرات در فایل htaccess تغییر دهید. برای بروز رسانی نسخه PHP برای یک سایت مراحل زیر را انجام دهید:

  1. وارد اکانت Cpanel خود شوید.
  2. در بخش Software ، بر روی PHP Selector یا Select Php Version کلیک کنید.
  3. دایرکتوری که میخواهید نسخه PHP را بروز کنید ، پیدا کنید .اگر می خواهید نسخه php کل سرور خود را تغییر دهید مسیر Home را انتخاب نمایید.
  4. از منوی کشویی یک نسخه خاص از PHP یا System Default را انتخاب کنید:
  5. No custom PHP Handler : این گزینه از پیش فرض سرور استفاده می کند و همه پیکربندی موجود را حذف می کند.
  6. PHP Cur : این گزینه به طور خودکار از آخرین نسخه پایدار PHP در سرور استفاده خواهد کرد.
  7. در پایان بر روی module_update کلیک کنید.

احتیاط: اگر اسکریپت سایت شما با عملکردهای قدیمیتر پی اچ پی کار می کند که دیگر در آخرین نسخه پایدار که در سرور استفاده می شود در دسترس نیست، ممکن است با مشکلات سازگاری روبرو شوید ، وقتی PHP Cur به صورت خودکار به روزرسانی می شود.

شاید بکارتان بیاید:  آیا خبرنامه برای سایت نیاز است؟! [معرفی بهترین افزونه ها برای خبر نامه]

هنگام استفاده از PHP Selector، به روز رسانی ها به صورت بازگشتی اعمال می شود. این به این معنی است که هر بروزرسانی که در یک پوشه اعمال می شود نیز به تمام زیر فهرست ها اعمال خواهد شد، مگر اینکه یک دستورالعمل دیگر را به یکی از این فهرست های زیر اضافه کنید. بنابراین، برای استفاده از یک نسخه متفاوت PHP برای ادون دامین، شما باید به ریشه سند ادون دامین بروید و نسخه مناسب PHP را انتخاب کنید.

میانگین امتیاز: / ۵. تعداد آرا:

هنوز رای داده نشده است شما اولین باشید