همانطور که می دانید شما برای خرید دامنه چند بازه زمانی را می توانید انتخاب کنید.

مثلا می توانید دامنه را یکساله بخرید و یا پنج ساله و با گذشتن از تاریخ دامنه دوماه فرصت دارید که دامنه را تمدید کنید و بعد دامنه آزاد خواهد شد.

طبق صحبت های بالا ممکن است که یک دامنه قبلا توسط اشخاصی دیگر خریداری شده باشد و بر روی آن کار شده باشد و بعد از گذشت مدت زمان آن را دیگر تمدید نکنند.

اگر می خواهید که دامنه ای بخرید و روی آن کار کنید حتما قبل از خرید توسط روش هایی که در این مقاله به شما خواهیم گفت ببینید که قبلا بر روی این دامنه کار شده است یا خیر.

نکته:سئو کاران بر این باورند که دامنه ای که بیش از چهاربار موضوعش عوض شود از نظر موتورهای جستوجوگر دیگر حائز اهمیت نیست و ممکن است نتایج خوبی نگیرد.

چک کردن رنک قبلی دامنه

یکی از روش هایی که می توانید بفهمید بر روی دامنه کار شده است یا خیر بررسی رتبه ها و رنک دامنه است.

ابزار های زیادی وجود دارند که می توانید رنک دامنه را مشاهده کنید.

یکی از معروف ترین این ابزار ها الکسا است که یک معیار نسبتا مناسب برای بررسی رتبه دامنه ها هست.

یا می توانید از طریق سایت moz ارزش دامنه را مشاهده کنید و بفهمید که دامنه نو است یا قبلا بر روی آن کار شده است.

شاید بکارتان بیاید:  تاثیر سن دامنه بر سئو

در گذشته گوگل معیاری به اسم پیج رنک داشت که به دامنه ها و سایت های مختلف امتیازی مشخص بر اساس معیار های خودش اختصاص می داد ولی الان دیگر این معیار به کنار رفته است ولی هنوز هم برخی از ابزار ها هستند که این امتیاز را نشان می دهند اگر امتیاز بالا باشد یعنی بر روی این دامنه کار شده است.

استفاده از موتور جست و جوی archive

شما می توانید با استفاده از این سایت ببنید که این دامنه در چه زمان هایی فعال بوده است و بر چه موضوعی کار کرده است.

این سایت اززمانی که یک دامنه بر روی بستر اینترنت شروع به کار م می کند را رصد می کند و هر در برخی از روز ها اسکرین شات هایی از سایت همراه با مطالب سایت می گیرد که می توانید مشاهده کنید که بر روی دامنه قبلا کاری انجام شده است و اگر انجام شده بر روی چه موضوعی بوده است.

بررسی در نتایج گوگل

یکی دیگر از روش هایی که می توانید بفهمید یک دامنه قبلا فعال بوده است یا نه استفاده از موتور جست و جوگر گوگل است شما با سرچ به شکل زیر می توانید ایندکسی های سایت در گوگل را مشاهده کنید:

site:mydomain.com

میانگین امتیاز: / ۵. تعداد آرا:

هنوز رای داده نشده است شما اولین باشید