اگر شما یک سرور مجازی یا سرور اختصاصی همراه با WHM/Cpanel داشته باشید می توانید نیم سرور های اختصاصی خود را ایجاد کنید (ns1.yourdomain.com and ns2.yourdomain.com).

اول از همه، شما باید آدرس های آی پی را برای اشاره به سرورهای خصوصی خود به ثبت برسانید. شما می توانید آنها را در Server Welcome email چک کنید و یا با ما از طریق تیکت تماس بگیرید تا تیم میزبان این مورد را برای شما بررسی کند.

زمانی که شما آی پی مورد نیاز خود را دارید ، می توانید نیم سرور های خود را در پنل دامنه خود با همان آی پی به ثبت برسانید و سپس مراحل زیر را طی کنید.

در نهایت، هنگامی که نیم سرورها ثبت می شوند، شما باید آنها را در سرور تنظیم کنید:

به WHM وارد شوید و به بخش DNS Functions بروید سپس منوی Edit Zone DNS را انتخاب کنید.

از لیست کشویی، دامنه ای را که میخواهید نیم سرورها را برای آن ثبت کنید انتخاب کرده، روی Edit کلیک کنید.

به روزرسانی رکوردهای SOA که نشان دهنده سرور اولیه شما و آدرس ایمیل قابل استفاده است:

Edit Dns Zone

سپس یک A Records برای ns1.domain.com و ns2.domain.com ایجاد کنید که به آدرس آی پی که در هنگام ثبت نیم سرور ها وارد کردید اشاره کنید ، حال تغییرات را ذخیره نمایید.

در صورت تمایل به استفاده از سرورهای شخصی جدید ایجاد شده برای نام دامنه خود (از نیم سرورهای ns1.yourdomain.com و ns2.yourdomain.com برای yourdomain.com خود استفاده کنید)، مطمئن شوید که از دو نیم سرور در پنل دامنه استفاده کردید (دو نیم سرور ثبت کردید) و همین نیم سرور ها را در بخش های WHM >> Edit DNS zone >> domain name in question >> NS records و SOA record ثبت کرده باشید.

شاید بکارتان بیاید:  آپتایم چیست؟

اگر میخواهید نیم سرورهای شخصی را به طور خودکار برای همه حسابهای تازه ایجاد شده cPanel اعمال کنید (و قبل از اضافه کردن آنها به cPanel باید همه افزودنیها را تنظیم کنید)، در WHM به منوی Basic cPanel & WHM setup بروید و نیم سرورهای شخصی خود را اضافه کنید:

name servers

حال کار تمام است.

میانگین امتیاز: / ۵. تعداد آرا:

هنوز رای داده نشده است شما اولین باشید