در مقاله قبل به شما گفتیم که ادون دامین چیست حال به سراغ آموزش ایجاد آن و یا حذف آن می رویم.

Addon domain یک دامنه ثانویه می باشد که در حساب سی پنل است. دامنه های ادون معمولا وب سایت متمایز دارند. زمانی که شما یک دامنه را بصورت ادون در سی پنل خود اضافه می کنید در اغلب موارد می خواهد یک وب سایت جدید برای خود روی آن دامنه اضافه کنید.

سی پنل به شما اجازه می دهد که یک ادون دامبن را ثبت کنید حتی اگر آن دامنه را شما ثبت نکرده باشید یا dns آن همانند dns های هاست شما نباشد اما این دامنه تا زمانی که dns های شما بر روی آن ثبت نشده باشند کار نخواهند کرد. برای ثبت دامنه باید در سرور وی دی اس ثبت نام کنید.

شما نمی توانید ادون دامنه را در پنل خود ثبت کنید تا زمانی که مقدار “Max Addon Domains” در سی پنل شما برابر با صفر باشد ، این مورد را مدیر سرور در هنگام تعریف پکیج ها تنظیم می کند که قابل تغییر نیز می باشد. همچنین تعداد ساب دامین هاست شما باید برابر یا بیشتر از تعداد ادون دامین شما باشد.

چگونه یک ادون دامین ایجاد کنیم؟

با ادون دامین می توانید دامنه های متفاوت با محتوا های مختلف را در داخل فضای کلی و پهنای باند سی پنل خود ایجاد نمایید.

شاید بکارتان بیاید:  چگونگی پیکربندی تنظیمات اولیه WHM

توجه: پانل کنترل شما ممکن است بسته به موضوع مورد استفاده شما کمی متفاوت باشد. با این حال، مراحل برای همه تم ها بر مبنای تم X3 یکسان خواهد بود.

برای ایجاد یک ادون دامین:

به سی پنل خود وارد شوید و در قسمت “Domains” بر روی “Addon Domains” کلیک کنید. در هنگام ساخت ادون دامین سی پنل ۳ سوال را از شما می پرسد:

  1. New Domain Name : نام دامنه جدید را وارد کنید، اما http و www را به نام وارد نکنید.
  2. Username/directory/subdomain Name : این پوشه ای است که cPanel به طور طبیعی در پوشه public_html قرار می دهد، اما می توانید پوشه ای ایجاد کنید که خارج از پوشه public_html باشد. لطفا توجه داشته باشید که در حال حرکت پوشه خارج از محتوای public_html به طور بالقوه می تواند در ریشه سند در جای دیگر مهاجرت شود. cPanel به طور خودکار یک نام برای پوشه بر اساس نام دامنه پیشنهاد می کند. شما باید اطمینان حاصل کنید که نامی که ارائه می دهید قبلا به عنوان یک پوشه وجود ندارد.
  3. Password : هر رمز عبوری را در اینجا می توانید پر کنید. این رمز عبور برای یک حساب کاربری FTP که به طور خودکار توسط cPanel ایجاد می شود استفاده می شود. (شما احتمالا هرگز به این رمز عبور نیاز ندارید، بنابراین پیشنهاد می کنیم یک رمز عبور تصادفی را انتخاب کنید و از آن فراموش کنید.)

دامنه جدید شما در حال حاضر با موفقیت اضافه شد. شما می توانید فایل های وب سایت را به پوشه ای که در هنگام ساخت ادون مشخص کردید که در public_html ایجاد شده است آپلود کنید.

شاید بکارتان بیاید:  رابطه تولید محتوا و گوگل ترند!!

یک ادون دامین را به یک پوشه جدید یا موجود ارجاع دهید

گاهی اوقات شما محتوا را به یک پوشه خاص در حساب خود آپلود کرده اید یا می خواهید محتوا را در پوشه های متفاوت از حالت پیش فرض آپلود کنید. در این صورت، در قسمت “نام کاربری / پوشه / زیر دامنه” در دستورالعمل بالا، به جای آن که از مسیر پیش فرض استفاده نمایید یک پوشه در همان مسیر یا جای دیگر مشخص کنید. اگر پوشه ای وجود نداشته باشد، آن را برای شما ایجاد خواهد کرد.

اگر پوشه در حال حاضر وجود داشته باشد، ممکن است به شما هشداری بدهد که نام کاربری / پوشه / زیر دامنه در حال حاضر وجود دارد. شما می توانید با خیال راحت این هشدار را نادیده بگیرید، زیرا هدف شما این بود که ادون دامین را به دایرکتوری که قبلا وجود دارد اشاره کند.

برای حذف یک ادون دامین:

برای حذف ادون دامین، لطفا موارد زیر را انجام دهید:

  1. وارد سی پنل شده و بر روی ادون دامین کلیک کنید.
  2. در پایین صفحه در بخش Actions ، بر روی Remove کلیک کنید.

حذف کردن یک ادون دامین فقط اون دامنه رو از DNS و تنظیمات سرور حذف می کند. با حذف کردن ادون ، فایل ها و دیتابیس هاس شما حذف نمی شوند و هیچ تاثیری بر روی اینها ندارد.

میانگین امتیاز: / ۵. تعداد آرا:

هنوز رای داده نشده است شما اولین باشید

برچسب‌ها:, ,