ما می دانیم که گوگل متن را تا حدودی درک می کند.

در مورد آن فکر کنید: یکی از مهمترین مواردی که Google باید انجام دهد این است که مطابق آنچه کاربر در نوار جستجو وارد کرده است به نتیجه جستجو وارد می کند مطابقت داشته باشد. سیگنال های کاربر به تنهایی به Google کمک نمی کند تا این کار را انجام دهد.

به غیر از یکسان بودن متن گوگل تا حدودی می تواند مفهوم یک متن را درک کند ولی اگر می خواهید که نتیجه های بهتری بگیرید باید از عبارات کلیدی و کلمات کلیدی در متن خود استفاده کنید.

وضعیت فعلی چیست؟


من قصد دارم صادق باشم ما واقعا نمی دانیم که چگونه Google متون را درک می کند. اطلاعات به سادگی و آزادانه در دسترس نیست. و ما نیز می دانیم که از نتایج جستجو قضاوت می شود که کارهای زیادی انجام می شود. اما برخی از سرنخ ها در اینجا و آنجا وجود دارد که ما می توانیم از آن نتیجه گیری کنیم. ما می دانیم که گوگل گام های بزرگی برای درک مفاهیم ارائه داده است. ما همچنین می دانیم که تلاش می کند تا چگونگی واژگان و مفاهیم مربوط به یکدیگر را تعیین کند.

چگونه این را بدانیم؟ از یک طرف، با تجزیه و تحلیل برخی از الگوریتم های گوگل که در طول سالها ثبت شده است. از سوی دیگر، با در نظر گرفتن اینکه چگونه نتایج صفحات نتایج جستجو تغییر کرده است.

شاید بکارتان بیاید:  منظور از لندینگ پیج چیست؟!

کلمات مرتبط و هم معنی

یکی دیگر از مواردی که گوگل از آن استفاده می کند و محتوای یک متن را درک می کند تحلیل کلمات کلیدی و پیدا کردن کلمات مرتبط به آن کلمه است.

به عنوان مثال حتما در نتایج جستوجو مشاهده کرده اید که بدون اینکه کلمه یا عبارتی که شما سرچ می کنید در آن صفحه نیست ولی به شما در رتبه های خوبی نمایش می دهد که این مفهومی کار کردن گوگل را می رساند.

جملات مرتبط

همانطور که گفتیم گوگل مفهوم جملات را می فهمد و ربط عباراتی که کاربران سرچ می کنند را متوجه می شود و صفحات شما را با عبارات مرتبط نشان می دهد.

چکار کنیم که گوگل محتوا را بهتر درک کند؟!

با رعایت کردن موارد زیر می توانید مطالب خودتان را برای گوگل بهینه کنید:

استفاده از تگ های هدینگ

یکی از مواردی که باید در ایجاد هر صفحه رعایت کنید استفاده از تگ های هدینگ است.

در هر صفحه از یک تگ h1 استفاده کنید و مهم ترین عنوان را در آن قرار دهید.

به ترتیب از h2 تا h6 استفاده کنید و در این تگ ها از کلمات کلیدی که به آن صفحه مرتبط است استفاده کنید .

از کلمات مرتبط به کلمات کلیدی هم استفاده کنید.

سئو مجموعه ای از این کار هایی است که در بالا گفتیم همه ی این ها را رعایت کنید تا وضعیت سئو سایت شما هم بهبود پیدا کند.

برچسب‌ها: