به طور خلاصه شما نمیتوانید از یک نام کاربری یا رمز عبور برای تأیید اعتبار SSH استفاده نمایید در زمانی که تایید اعتبار خود را از طریق جفت کلید انجام می دهید. شما به یک جفت کلیدی نیاز دارید که شامل یک کلید عمومی و یک کلید خصوصی است. کلید عمومی بر روی سرور میزبان شما و کلید خصوصی در رایانه شما قرار می گیرد. هر جفت کلید منحصر به فرد است و هر کلید عمومی تنها با کلید خصوصی از همان جفت کار می کند.

در مواجه با خطای “Permission denied – public key” این طور به نظر می رسد که یک مشکل با کلید های SSH مورد استفاده برای احراز هویت وجود دارد. با این حال، می توان این خطا را به راحتی اشتباه تفسیر کرد که مشکل با کلید عمومی است. مهم است که درک کنیم که خطا در واقع بیان می کند که کلید عمومی موجود در حساب میزبانی شما ، کلید خصوصی را که برای اهداف احراز هویت ارائه کرده اید رد می کند. این بدان معنا نیست که مشکل با کلید عمومی شما است.

اغلب این نوع خطا هنگام استفاده از یک کلید خصوصی اشتباه رخ می دهد. ساده ترین راه برای تایید و حل کردن این است که یک جفت کلید جدید ایجاد کنید و با استفاده از آن ها اقدام به اتصال نمایید. یک راه سریع برای تولید کلید های جدید در cPanel، در بخش SSH / Shell Access است.

برچسب‌ها:,