به روز رسانی پوشه ریشه سند برای یک دامنه ، محل واقعی فایل های آن وب سایت را تغییر میدهد. دامنه اصلی شما به طور پیش فرض از پوشه public_html استفاده می کند.

Servervds از تغییر ریشه سند برای دامنه اصلی (اولیه) شما پشتیبانی نمی کند، زیرا باعث ایجاد مشکلات متعدد و شدید می شود. ریشه سند تنها در دامنه ها و زیر دامنه های ادون قابل تغییر است.

Document Root را برای Addon یا Subdomain تغییر دهید

به طور پیش فرض، دامنه های addon و زیر دامنه ها از پوشه های زیر پوشه public_html استفاده می کنند – بنابراین، پوشه ریشه برای دامنه addon به نام somedomain.com به طور پیش فرض public_html / somedomain.com خواهد بود.

توجه: Servervds همیشه قبل از ایجاد هر گونه تغییر عمده در سایت خود، یک نسخه پشتیبان کامل ایجاد می کند.

برای تغییر پوشه ریشه سند:

  1. وارد Cpanel شوید.
  2. در بخش Domains ، بر روی Addon Domains یا Subdomains متناسب با چیزی که قصد تغییر آن را دارید کلیک کنید.
  3. در بخش Modify a Domain در پایین صفحه، روی نماد ویرایش کنار ریشه سند کنونی برای دامنه ای که می خواهید مسیرش را تغییر دهید کلیک کنید.
  4. در پنجره popup، ریشه سند جدید را وارد کنید و روی Change کلیک کنید.

جایگزینی برای تغییر ریشه سند برای دامنه اولیه

اگر هنوز میخواهید دامنه اصلی شما از پوشه ریشه غیر از public_html استفاده کند، شما دو گزینه دارید:

  • نام دامنه اصلی را در حساب خود تغییر دهید، سپس دامنه اولیه قدیمی را به عنوان ادون دامین اضافه کنید. به این ترتیب، می توانید پوشه ریشه مورد نظر خود را برای دامنه اولیه / دامنه جدید اضافه کنید. (دامنه اصلی جدید اکنون به public_html اشاره خواهد کرد.)
  • از mod_rewrite استفاده کنید تا به طور خودکار بازدیدکنندگان وب سایت خود را به دایرکتوری پیش فرض جدید هدایت کنید. نام پوشه جدید در URL نشان داده می شود (به عنوان مثال http://domainname.com/subfolder/).
شاید بکارتان بیاید:  تفاوت بین کلاینت ساید و سرور ساید؟!

میانگین امتیاز: / ۵. تعداد آرا:

هنوز رای داده نشده است شما اولین باشید