سی پنل:

این یک کد .htaccess است که به شما امکان می دهد پرونده ای را که بارگیری می شود به عنوان صفحه پیش فرض خود در هر زمان که کسی نام دامنه شما را تایپ کند مشخص کنید.

هنگام مراجعه به http://yoursite.com ، از دیدن فایل index.html خسته شده اید؟ می خواهید به جای home.html یا Index.php ببینید؟ مشکلی نیست!

اول چکار کنیم؟

  • به cPanel وارد شوید و به File Manager بروید (یا به جای آن از FTP استفاده کنید).
  • به پوشه public_html خود بروید و پرونده ای با نام .htaccess را ویرایش یا ایجاد کنید.
  • کد را مطابق شکل زیر وارد کنید.

فرمت کد در اینجا آمده است!

DirectoryIndex filename.ext 

این کار باعث می شود که filename.ext به عنوان صفحه پیش فرض شما تلقی شود. همچنین می توانید نامهای دیگر پرونده را نیز به آن اضافه کنید. ممکن است بخواهید که هر پوشه بدون filename.ext از یک صفحه متفاوت به عنوان صفحه پیش فرض استفاده کند. این هم مشکلی نیست.

DirectoryIndex home.html index.php index.shtml page1.php 

قرار دادن کد فوق در پرونده .htaccess شما اون کار رو برایتان انجام می دهد. هنگامی که یک کاربر yourite.com تایپ می کند ، سایت شما به دنبال home.html در فهرست اصلی خود می گردد ، آن را پیدا می کند و آن صفحه را به عنوان صفحه پیش فرض بارگذاری می کند. اگر home.html را پیدا نکند ، آنگاه به دنبال index.php است. اگر آن را پیدا کند ، آن را بارگذاری می کند ، در غیر اینصورت ، به دنبال index.shtml می گردد و کل مراحل تا زمانی که فایلی را پیدا کند که می تواند از آن استفاده کند تکرار می شود. لیست پرونده ها از چپ به راست خوانده می شود.

شاید بکارتان بیاید:  خطای سرور داخلی ، خطای 500

پرونده .htaccess بازگشتی است ، به این معنی که بر تمام زیر پوشه هایی که پرونده .htaccess خود را ندارند تأثیر می گذارد.

از کجا می توانم این کد را برای Addon یا Subdomain بگذارم؟

به جای ایجاد و ویرایش پرونده .htaccess درون public_html ، این کار را در داخل پوشه ریشه سند به نام Addon یا Subdomain خود انجام دهید.

میانگین امتیاز: / ۵. تعداد آرا:

هنوز رای داده نشده است شما اولین باشید