صفحات سفارشی برای خطاها چیست؟

زمانی که وب سایت شما یک خطا مانند خطای ۴۰۴ ایجاد می کند، این صفحات با ایجاد یک صفحه خطا به بازدید کننده اطلاع می دهند که یک خطا رخ داده است.

در هاست های اشتراکی سرور وی دی اس صفحات این خطاها از قبل ایجاد شده و به کاربران نمایش داده می شود اما در سرورهای مجازی گیم و سرور های اختصاصی و سرور های مجازی این صفحات بصورت پیشفرض سفید هستند و شما باید آنها را ایجاد کنید. شما می توانید این صفحات را با توجه به برند خود طراحی نمایید تا آن چیزی را که خودتان دوست دارید به کاربرانتان نمایش دهید.

چگونه یک صفحه سفارشی برای یک خطا ایجاد کنم؟

برای ایجاد یک صفحه سفارشی برای خطا که توسط اکانت شما ایجاد می شود می بایست ابتدا به سی پنل (Cpanel) خود وارد شده و در بخش Advanced بر روی Error Pages کلیک نمایید.

در مرحله بعدی دامنه یا زیر دامنه ای که می خواهید برای آن صفحه ای ایجاد کنید را انتخاب نموده و بر روی صفحه ای که میخواید ویرایش کنید کلیک کنید.حالا کدهای اختصاصی خود برای آن صفحه را وارد نمایید.(Html یا Shtml). بعد از زدن دکمه Save تمامی تغییرات اعمال خواهند شد.

من زبان Html رو بلد نیستم!

اگر شما دانشی در رابطه با زبان Html ندارید کافیست با جست و جوی قالب صفحات خطا مانند صفحه ۴۰۴ قالبی را از وب سایت های فارسی زبان پیدا نموده و در این صفحه قرار دهید ، برای ویرایش متن داخل صفحه هم شما به راحتی با یک Notepad توانایی این کار را خواهید داشت.

شاید بکارتان بیاید:  آیا گوگل متوجه ویدیو تکراری می شود؟!

مشکلات رایج

اگر شما همچنان صفحات خطای پیشفرش سرور وی دی اس را مشاهده می کنید کافیست مرورگر خود را با دکمه های ترکیبی (Ctrl + f5) دوباره بارگذاری کنید تا از نو صفحه بارگذاری شده و کش قبلی پاک شود.

اگر با این کار مشکل شما حل نشد و دوباره صفحات خطای سرور وی دی اس را مشاهده نمودید لطفا در هاست خود در مسیر Public_html و در فایل .htaccess کد های زیر را قرار دهید:

ErrorDocument 403 /403.shtml
ErrorDocument 404 /404.shtml
ErrorDocument 500 /500.shtml

شما همچنان میتوانید از صفحات موجود به عنوان صفحات نتیجه استفاده کنید.به عنوان مثال اگر شما نمی خواهید به کاربرانتان صفحه ۴۰۴ را نشان دهید و بجای آن کاربر را به صفحه خانه ارجاع دهید باید این کد را در .htaccess خود قرار دهید:

ErrorDocument 404 /index.html

نکته : اگر اینترنت اکسپلورر صفحات سفارشی شما را نشان نمیدهد به این علت است که باید حجم صفحه شما بالاتر از ۱ کیلوبایت باشد.

میانگین امتیاز: / ۵. تعداد آرا:

هنوز رای داده نشده است شما اولین باشید