سه روش وجود دارد که با استفاده از آن می توانید بازدیدکنندگان از یک مکان خاص را برای ورود به وب سایت خود محدود کنید که هر یک پیچیدگی های خودرا دارد:

  • قوانین سفارشی در CloudFlare
  • دستورالعمل بستن از طریق Apache
  • مسدود کردن یک کشور یا منطقه با قوانین .htaccess

قوانین سفارشی در CloudFlare

علاوه بر سایر سرویسهای ارائه شده توسط CloudFlare ، می توانید از این سرویس استفاده کنید تا بتوانید به راحتی برای IP ، محدوده IP و کشورها در هنگام بازدید سایت شما محدودیت ایجاد کنید. این ساده ترین و مستقیم ترین راه برای تحقق این امر است.

  • به حساب CloudFlare خود وارد شوید و در بالای صفحه روی Dashboards کلیک کنید.
  • در گوشه سمت راست بالای صفحه داشبورد خود روی Threat Control کلیک کنید.
  • در کادر Add Custom Rule یک آدرس IP ، دامنه IP یا کشور را تایپ کنید.
  • روی Block + کلیک کنید.

این یک قانون جدید به لیست بلوکهای شما اضافه می کند که بازدیدکنندگان مطابق با قوانینی را که شما برای رسیدن به دامنه خود انتخاب کرده اید ، رد می کند.

دستورالعمل بستن از طریق Apache

دستورالعمل Apache Deny به شما امکان می دهد بازدید کنندگان را از دسترسی به سرور لینوکس خود از یک آدرس IP مشخص منع کنید. استفاده از این روش در .htaccess به شما امکان دسترسی مستقیم به سرور servervds شما را می دهد و می تواند بازدیدکنندگان ناخواسته را مسدود کند. با این حال استفاده نادرست می تواند تأثیرات منفی بر ترافیک و عملکرد سایت شما بگذارد.

شاید بکارتان بیاید:  نحوه ایجاد یک اتصال SFTP به حساب میزبانی شما با FileZilla

مسدود کردن یک کشور یا منطقه با قوانین .htaccess

اگرچه مسدود کردن کل منطقه یا کشور با استفاده از این روش ممکن است ، اما ما به شدت مخالف آن هستیم.

استفاده از دستورالعمل های انکار باعث می شود که Apache برای تمام درخواست ها ، لیست کامل مطابقات را بررسی کند ، از این تعداد ممکن است ده بار در هر صفحه وجود داشته باشد. این به طور مستقیم بر عملکرد وب سایت و سرور شما به طور کلی تأثیر می گذارد.

بنابراین ، ما از استفاده از این تکنیک خودداری می کنیم ، مگر اینکه دلایل قانع کننده ای برای انجام این کار وجود داشته باشد. در صورت استفاده ، از شما می خواهیم که تعداد IP های مسدود شده را به شدت محدود کنید.

میانگین امتیاز: / ۵. تعداد آرا:

هنوز رای داده نشده است شما اولین باشید